אבל למה החתול שלי עושה פיפי בארגז החול שלו וקקי לידו?

זו אחת הבעיות העיקריות של בעלי חתולים. ואכן, לעתים קרובות מאוד קורה שחברינו החתוליים עושים את השליחות הקטנה כמו שצריך בהמלטה ושהשליחות הגדולה נוחתת ממש ליד הפח. וכשהמצב הזה חוזר על עצמו, זה לא יכול להיות יותר מכעיס. כי אם חתול הבין איך להשתמש בארגז החול שלו, למה הוא בוחר לעשות בו פיפי ולעשות קקי לידו?! במציאות, גם אם זה נראה חסר משמעות, חייב להיות הסבר.

1. הוא לא אוהב את ארגז החול שלו

כשהגיע הזמן לעשות קקי, האם החתול שלך נוטה לזעוף את ארגז החול שלו? זה כנראה בגלל שמשהו מפריע לו. כדי לגלות מה, תצטרך לבצע כמה התאמות.

ראשית, שנה את המיקום של ארגז החול שלו. תבחר מקום שקט, ללא מעבר אך נשאר פתוח כדי למנוע מהחתול שלך להרגיש כלוא. כמו כן, המקום חייב להיות מאוורר מספיק.

אם זה עדיין לא עובד והחתול שלך ממשיך לעשות קקי ליד ארגז החול שלו, נסה לשנות את המצע. בחר א פסולת ירקות מתגבשת (הקלד כדורי עץ או נייר ממוחזר). בנוסף להיותו אקולוגי, פסולת מסוג זה אינה מייצרת אבק ואינה נדבקת לכפות. יש בו הכל כדי לרצות את החסות הקטנה שלך.

אם זה עדיין נכשל, נסה לשנות את צורת ארגז החול של החתול שלך. לדוגמה, אם מדובר בפח סגור, שנה לפח פתוח. כשזה מגיע לארגזי חול, חברינו החתוליים מסכימים בדרך כלל: יותר גדול יותר טוב. ואכן, ככל שהמיכל גדול יותר, כך יהיו יותר אזורים נקיים בהם ניתן לעשות את הצרכים. אז תבחר ב- מיכל מלבני גדול ללא מכסה ועם קצוות נמוכים כך שבעל החיים יוכל להיכנס ולצאת בקלות תוך מעקב אחר הנעשה סביבו.

חול חתולים
קרדיטים: belchonock / iStock

לבסוף, אם שום דבר לא עובד, נסה הכל והשקיע בא ארגז חול שני. אכן, יש חתולים שצריכים למדר את הצרכים שלהם: פיפי במגש אחד וקקי במגש השני. אז הניחו את הפח השני ליד הראשון ותראו מה קורה.

טוב לדעת : בכל מקרה, מומלץ בחום להציע תמיד לפחות שתי ארגזים לכל חתול! אז כמובן, זה יכול להיות מסובך אם יש לך כמה חתולים. אבל אולי עדיין יהיה צורך לקדם חיים משותפים טובים.

2. ארגז החול שלו לא נקי

האם אי פעם שקלת את הרעיון שהחתול שלך הוא אחד מאותם חתולים אובססיביים להיגיינה שלא יכולים לסבול את הארגז החול שלהם אפילו מלוכלך קלות? רחוק מאיתנו להפנות אצבע אליך, אבל אם החתול שלך חושב שהארגז שלו לא נקי מספיק, זה עשוי להסביר מדוע הוא עושה קקי לידו. מכיוון שהשליחות הגדולה לוקחת יותר זמן, הגיוני שהוא ישין ​​במהירות בארגז החול שלו ויעשה קקי במקום אחר. למעשה, הוא רוצה להשקיע כמה שפחות זמן במקום הזה שהוא מחשיב כמלוכלך.

כדי לאמת השערה זו, תצטרך לצפות בחתול שלך במשך יום שלם. וזאת על מנת לשנות מיד את המלטה שלו עם כל פיפי קטן. מחייב, נכון? במקום זאת, העדיפו להתקין ארגז חול שני, כפי שמוצג לעיל. בדרך זו, כאשר המפלצת הקטנה שלך מחשיבה כי ארגז החול שלו מלוכלך מכדי למלא את צרכיו הגדולים, הוא יכול לקבל מיד גישה לארגז החול נקי!

3. הוא חולה

אם אף אחד מהשינויים האלה לא משנה את התנהגות החתול שלך או אם החתול שלך מתחיל בין לילה לעשות קקי ליד ארגז החול שלה, א התייעצות עם הוטרינר כופה את עצמו. אכן, בעיה בריאותית יכולה להיות מקור ההרגל המעצבן הזה.

טוב לדעת : חתול אינו מסוגל לאמץ שום רוח של נקמה או פרובוקציה. אם כדור השיער שלך מתנהג בצורה לא רצויה, הוא בשום אופן לא מכוון נגדך. אז אם אתה תופס את החתול שלך בפעולת קקי ליד ארגז החול שלו, אין טעם להעניש אותו. פשוט אמור לו "לא" בתקיפות כדי להודיע ​​לו שהוא עשה משהו לא בסדר, ואז נסה להבין את הסיבה לפעולות כאלה.