איך לחטא את בית הגידול שלך מבלי לסכן את החתול שלך?

טפילים חיצוניים הם אויבים אמיתיים לחתולים האהובים שלנו. כמו כן, כאשר לחתול שלך יש פרעושים, הוא יכול להפוך במהירות פולשני. עם זאת, חשוב לא לנקות את חלקו הפנימי בשום אופן כדי לא לסכן את בעל החיים שלו. הנה כמה טיפים לחיטוי נכון של הבית שלך בבטחה.

1/ טפל בחיה שלך

הוא שווה בשווה חשוב להגן על החתול שלך מפני טפילים פנימיים וחיצוניים. ואכן, פרעושים, קרציות או כינים מזיקים מאוד לחברינו ועלולים לגרום למחלות שונות. על מנת לכסות כראוי את החתול הקטן שלך, יש לבצע טיפול כל חודש. עם זאת, חלק מהמוצרים שנקבעו על ידי וטרינרים עשויים להחזיק מעמד זמן רב יותר (עד 3 חודשים).

כמו כן, אנו ממליצים להשתמש רק טיפולים הקיימים במרפאה ולא בסופר. אלה אכן הרבה פחות יעילים מאלה שמציעים אנשי מקצוע. בנוסף, על מנת להגן בצורה הטובה ביותר על החיה שלך, חיוני להפיק תועלת מה- עצת מומחה ולתת נגד פרעושים ספציפי המותאם לפי משקלו. לבסוף, אל תשתמש לעולם לא מוצרים המיועדים לכלבים על חתולמכיוון שהוא יכול להיות רעיל מאוד ואפילו קטלני.

חתול טפטפת וטרינרית
קרדיטים: iStock

2/ לחטא את הבית שלך

1/ ניקוי במעלה הזרם

קודם כל, כשיש פלישה, אתה חייב פעל מהר. מפזרים ותרסיסים קוטלי חרקים קיימים במרפאות וטרינריות וניתן להשתמש בהם כדי לחטא אזורים ספציפיים או כלליים שונים (מ-25 עד 80 מ"ר). בממוצע). לפני שמתחילים, חשוב לנקות את הבית מראש. אז שאבו את כל פינה של הבית (לוחות, ארונות, רצפה), אבל גם בכל החדרים. זכור להתעקש במיוחד המקומות האהובים על החתול שלך.

2/ טיפול ממוקד

בסיום השלב הראשון ניתן להתחיל לטפל בתרסיס הנבחר. בתור התחלה, אתה יכול להשתמש בו על ידי מכוון ישירות לאזורים שבהם פשפשים נראים בבירור. כך תעשה מחווה ראשונה כדי להיפטר ממנו. לאחר ריסוס התרסיס על המקומות הספציפיים, ניתן לנער את השטיחים, הכריות והשמיכות בחוץ על מנת לפנות את המזיקים. לאחר מכן החזירו אותם למקומם הרגיל.

חתול בבית
קרדיטים: Gaelle marcel/Unsplash

3/ טיפול כללי

שנית, בהתאם לגודל הבית שלך, אתה יכול לקבל מפזר אוטומטי בדרך כלל גבוה, באמצע החדר. לפני הפעלתו, חיוני לרוקן את הדיור מכל בעלי החיים ובני האדם. סגור את כל החלונות כך שלא יהיה אין טיוטות בחוץ ולפתוח את דלתות הארון. אם יש לך אוכל באוויר הפתוח ו/או אוכל, לכסות אותם כראוי כדי לא לזהם אותם (אותו הדבר אם יש לך אקווריום), כי מוצרים אלה הם בדרך כלל רעילים מאוד. ברגע שהמפזר מופעל, עזוב את האזור ותן למוצר לפעול במשך 3 שעות.

4/ אוורור וניקוי סופי

כשתחזור, לאוורר את כל החדרים למשך 30 דקות לפחות. לאחר השלמת שלב זה, הקפד לשטוף לפחות 60 מעלות כריות, שמיכות וכל הסדינים נוכחים. יתר על כן, חשוב לבצע מחדש ניקוי טוב לאחר אוורור (ואקום ומגב) כדי לחסל את הטפילים האחרונים, שאריות כימיקלים ולמצוא בית גידול בריא. אנו ממליצים לך להכניס מחדש את החתול שלך שתים עשרה שעות לאחר הטיפול של הבית/דירה שלך על מנת למנוע סיכונים במוצר.

חתול משפשף את עצמו
קרדיטים: Tuckergood/Unsplash

3/ הימנע מחזרות

כדי להימנע ממציאת מזיקים חדשים בביתך, זה הכרחי לטפל בחיה שלך כל חודש. בין אם בפנים ובין אם בחוץ, הוא עלול להזדהם מהר מאוד. זאת ועוד, חשוב להתערב ישירות ברגע שרואים פרעוש על מנת לעצור את ההתרבות. יתר על כן, הקפד לעשות זאת לנקות ולאוורר באופן קבוע החלקים שלך כדי להפחית את הסיכונים.

לסיכום, כאשר אתה רואה פרעושים על החתול האהוב שלך, זה חיוני לפעול באופן מיידי באמצעות טיפול מתאים. סוף כל סוף, ניקוי גדול נשאר חיוני לחטא את בית הגידול שלך ולחסל טפילים לתמיד!