איך לשפר את חיי החתול שלך עם מוגבלות?

החיים של חתולים מסוימים יכולים להיות שונים מאלו של חתולים אחרים מלידה, אך גם להשתנות בן לילה בעקבות תאונה או מחלה. גם לא תמיד קל לקבל בברכה חתול עם מוגבלות או אפילו להסתגל לבעיותיו במהירות. עם זאת, ישנם מספר כלים להקל על חיי היומיום שלך.

הלקויות הנפוצות ביותר

ניתן לקשור נכות בחתולים גורמים שונים : תאונה, מחלה, התעללות או אפילו גנטיקה. יתרה מכך, הוא יזדקק לתשומת לב רבה על מנת שיוכל לבצע א חיים שמחים. אכן, לא תמיד קל לטפל בחיה במצוקה. עם זאת, עם הזמן, הרצון והכוונות הטובות, הכל יכול להסתדר טוב.

בין השונות מוגבלויות אפשריות בחתולים, הנה הנפוצים ביותר:

  • מחלה נוירולוגי
  • א נִווּל אוֹ היעדר חבר
  • ה חֵרשׁוּת
  • ו ליקוי ראייה
  • א שיתוק
חתלתול לבן
קרדיטים: engineervoshkin/iStock

ארגן את הבית שלך היטב

חיוני לסדר את בית הגידול שלו בצורה כזו שהחתול אין קשיים לעבור מחדר אחד לשני. כמו כן, חובה להימנע מהפרעות כדי לא להוסיף לה מכשולים. יתר על כן, אם הוא כבר לא יכול לקפוץ, למקם מדרגות קטנות או רמפה נשלפת כך שהחתול שלך ניגש בקלות לספה, למיטה, לחלונות או אפילו לכורסה. אל תהססו לכסות את הקרקע עם שטיח או חומר שירפד נופל תוך הפחתת הסיכון להחלקה.

יתר על כן, לשים מראה את הקערות שלו כמו גם המלטה שלו. אם יש לו מקום מנוחה מועדף, התקן אותם בקרבת מקום כדי שלא יצטרך לחצות את כל הבית כדי להקל על עצמו או להאכיל את עצמו. האסלה שלו צריכה להיות מותאם בצורה מושלמת לנכות שלו והוא חייב להיות מסוגל להיכנס אליו בקלות, אבל גם לעבור לשם.

סדרו את הסביבה בהתאם למוגבלות החתול

כמובן שלא נארגן מקום באותו אופן אם בעל החיים חירש, לקוי ראייה או משותק. עם זאת, בכל מקרה, אתה יכול להפריט אזור מוגדר היטב רק עבור החתול שלך. כך, הוא ירגיש יותר ממוסגר ובטוח. ניתן גם לבשם את החדר בניחוחות מרגיעים.

בנוסף, אל תהססו לדבר איתו, לשחק איתו ולעשות פעילויות שונות כדי לעורר אותו. כמו כן, מומלץ בחום ללוות אותו בטיולים שונים בטבע. ואכן, השארתו לבד בחוץ (לא מאובטח) יכולה להיות מאוד מסוכנת עבורו.

חתול בעל שלוש רגליים
קרדיט: PeachLoveU/iStock

ציוד מותאם לשיתוק

כפי שראינו, חשוב לעשות הכל כדי להקל על התנועה של החתול שלך אם הוא משותק. גלה על האפשרויות: עגלות או רתמות תמיכה. ניתן לקנות אותם באינטרנט, אבל גם במרפאה וטרינרית. אפשר גם להכין אותם לבד, אבל צריך להיות ערניים ולוודא שכן פונקציונליות טובה (גודל, מנגנון, משקל וכו').

התפקיד המהותי שלך

קורה גם שהבעלים צריך לבלות הרבה יותר זמן עם החתול שלו מהרגיל. אכן, חלק מהחתולים כבר לא יכולים לטפח את עצמם, ללכת לארגז החול שלהם או פשוט להסתובב מספיק. במקרה זה, אתה צריך להיות נוכח כדי להציע לו מגוון עזרים יומיומיים. לדוגמה, יהיה צורך להבריש אותו לפחות פעמיים ביום כדי להסיר כראוי את שיערו המת. ואכן, חתולים בדרך כלל עוברים 30 עד 50% מהימים שלהם לנקות. כמו כן, יהיה צורך לזכור להביא אותו באופן קבוע להמלטה שלו, אך גם להביא לו את המים ואת האוכל שלו כדי שיהיה לו גישה אליהם.

חתול משותק עם כיסא גלגלים
קרדיט: ngothyeaun/iStock

ברור

חתול לקוי שמיעה : זכרו לקיים איתו אינטראקציה, אל תפחידו אותו, סימנו תמיד את נוכחותכם באמצעות רעידות או מחוות גדולות לכאורה. הזהיר את הסובבים אותך מהמוזרות שלו. את כל העצות שלנו למקרה הספציפי הזה תמצא כאן.

חתול לקוי ראייה : לנהל את המרחב שלו כך שלא יתקל בסכנה בדרכו, לעורר את שאר החושים שלו, לסדר את סביבתו כדי לעזור לו בתנועותיו. את כל הטיפים שלנו לשיפור חייו של חתול עיוור תמצאו בכתובת זו.

חתול עם קשיים מוטוריים : לפרוס שטיח או שטיח כדי להקל על התניידות, אבל גם כדי להפחית זעזועים במקרה של נפילה. בנוסף, הקפידו להתקין את הדרוש אם החתול צריך לטפס (מדרגות, רמפות וכו').

חתול עם בעיות נוירולוגיות : הצב אותו במקום שקט בו הוא מרגיש טוב. הודע ליקיריך על ההפרעות מהן הוא סובל כדי שלא תהיה אי הבנה. תשמרי עליו מספיק כדי שלא יחסר לו כלום: חיבה, משחקים, חיבוקים, הליכות…

חתול עיוור
קרדיטים: kicia_papuga / iStock

לבסוף, בכל מקרה, חשוב שידל את החתול שלך על ידי משחק איתו, על ידי הוצאתו לטיול, אבל גם על ידי הבאת לו כל מה שהוא צריך (מלטה, אוכל, מים). אחרת, מעקב וטרינרי קבוע חיוני כדי להבטיח את בריאותו הטובה של החתול שלך עם מוגבלות.