בחרו תזונה מותאמת לגיל החתול שלכם

הגיל הוא גורם חיוני שיש לקחת בחשבון בעת ​​בחירת מזון לחתול שלך. ואכן, כל סוג מזון מורכב בצורה שונה על מנת לענות על צרכי החתול בכל שלב בחייו. על ידי בחירה להציע לחיית המחמד שלך תזונה בריאה ומותאמת, אתה מציע לו את ההזדמנות לחיות זמן רב יותר ובריאות טובה יותר.

אוכל חתלתולים

חתלתול אוכל את הפאטה שלו
© Nils-Jacobi – iStock

מחודש אחד לחייו, חתלתול יכול להתחיל להאכיל עם משהו אחר מלבד חלב. אז זה יהיה בסביבות שלושה חודשים שהוא יגמל לחלוטין. תזונת החתלתול לא רק עשירה יותר באנרגיה, אלא גם במינרלים וויטמינים מזו של חתול בוגר, מהסיבה הפשוטה שהיא בצמיחה מלאה. האידיאל הוא לגרום לו לטעום את המחית, אבל גם את הקרוקטים. ואכן, אם החתלתול שלך יתרגל להכל, יהיה פחות קשה לשנות את תזונתו במידת הצורך מאוחר יותר. לשם כך, בחרו בתזונה איכותית המוקדשת לגורי חתולים.

מזון לחתולים בוגרים

חתול מול הקערה שלו
© Kerkez – iStock

ברגע שהחתול שלך הופך למבוגר, זאת אומרת משנה אחת, התזונה שלו תוכל להתפתח. הבחירה שתעשו ברמת המחית או מזון חתולים יהיה חיוני. כדי לעזור לך לבחור דיאטה איכותית, יש לבדוק מספר נקודות: הראשונה היא שה בשר חייב להיות רשום ראשון ברשימת המרכיבים. לאחר מכן, בדקו שהנוכחות של "תוצרי לוואי מן החי" ו"תוצרי לוואי צמחיים" אינה גבוהה מדי. סוף כל סוף, להימנע ממזונות המכילים סוכרחומרי טעם וריח מלאכותיים או משפרי טעם.

מזון לחתולים בכירים

חתול מבוגר עם עודף משקל
© aetb – iStock

בדיוק כמו בני אדם, לא כל החתולים מזדקנים באותה צורה. גם אם החתול שלך לא מראה סימני הזדקנות אמיתיים, רואים בו מבוגר מגיל 10. עבור החתול הבכיר, תמיד העדיפו מזון איכותי. מזון רטוב בדרך כלל פופולרי יותר בקרב חתולים מבוגרים מכיוון שהוא מריח טוב יותר וקל יותר לאכילה. עם זאת, אם בעל החיים שלך לא סובל מבעיה דנטלית, אתה יכול לבחור גזייה.

לבסוף, אל תשכח שמעבר לשאלת הגיל, יש לקחת בחשבון מושגים אחרים כך שהחיה שלך תפיק תועלת מהחומרים התזונתיים הטובים ביותר. נקבה בהריון לא תואכל באותו אופן כמו חתול זכר מסורס למשל.