האם חתולים יכולים לאכול כל דבר מלבד בשר?

בטח שמעת שחתולים הם מה שנקרא "טורפים קפדניים". אבל מה זה אומר בדיוק? שהחברים החתוליים שלנו לא יכולים לאכול שום דבר מלבד בשר? התשובה במאמר זה!

האכלת ירקות לחתול היא כמו האכלת בשר לפרה

כשלעצמו, הוספת מעט פירות וירקות לתזונה של החתול לא תהרוג אותו. מה שיהיה מסוכן יהיה להציע לו תזונה צמחונית או טבעונית בלבד.

אכן, חתולים הם טורפים קפדניים, מה שאומר שיש להם זקוק בעיקר לחלבון מן החי – כלומר בשר – בתזונה שלהם כדי לשרוד. לכן בשום מקרה לא ניתן להחליף חלבונים אלו בחלבונים צמחיים.

ה טאוריןלמשל, היא חומצת אמינו חיונית שחתולים אינם מסוגלים לסנתז בעצמם ושהם חייבים למצוא בהכרח בבשר או בדגים.

חתול אוכל
קרדיטים: Sergey Pakulin/iStock

זה בדיוק ה אותו עיקרון כמו לפרה : לאחרון אין מערכת עיכול המיועדת לעיכול בשר; החתול אינו עשוי לעכל פירות וירקות. הוא יכול לאכול את זה מדי פעם, אבל זה לא צריך להיות החלק העיקרי בתזונה שלו.

יתרה מכך, בטבע, חתולים ניזונים רק מטרפם (מכרסמים, ציפורים וכו'). הפעם היחידה שאתה יכול לראות אותם לועסים צמחים היא בדרך כלל לטהר. מערכת העיכול שלהם היא ספציפית מתאים לאכילת בשר נא. הסיבה לכך היא שמערכת העיכול שלהם קצרה יותר בהשוואה לבעלי חיים רבים אחרים, מה שמאפשר להם לעכל טרף גולמי בקלות רבה.

לעומת זאת, בעלי חיים הניזונים בעיקר מצמחים זקוקים למעי ארוך המכיל חיידקים מתסיסים.

מה אתה יכול לתת לחתול שלך חוץ מבשר?

כל הארוחות לחתול צריכות להיות מורכבות בעיקר מבשר או דגים. עם זאת, אפשר גם להוסיף מזונות אחרים לקצובה היומית שלך, בין אם כתוספת או כפינוק.

לפיכך, ניתן להציג לחתול פירות וירקות, כגון גזר, שעועית ירוקה, מלפפונים, תותים, אפרסקים או אפילו אגסים. עם זאת, זה לא בטוח שהוא רוצה לאכול את זה!

טוב לדעת : ירקות חייבים תמיד להיות מבושלים או מבושלים, ופירות חייבים להיות נטולי זרעים, מגלענים, לחתוך לקוביות ולקלף לפני שהם נותנים לכדורי השיער שלנו.

לגבי פסטה, אורז, לחם או דגנים, מותר גם לתת מדי פעם לחתול שלך. מצד שני, צריכה קבועה של אלה מזונות עתירי פחמימות עלול להוביל להפרעות עיכול, כמו גם, בטווח הארוך, לפתולוגיות חמורות יותר כמו השמנת יתר או סוכרת. למעשה, החתול אינו זקוק לפחמימות בתזונה שלו.

לבסוף, כפי שאתה יכול לדמיין, מזונות מתוקים אינם מעניינים בתזונה של חתולים. במיוחד שחתולים כמעט לא מריחים את הטעם המתוק, בניגוד למלוח, חומצה ומר.