האם צריך להפריד בין קערות האוכל והמים?

אם זה עתה אימצתם חתול, אולי תהיתם אם קערות המזון והמים של החתולים שלכם צריכות להיות רחוקות אחת מהשנייה. אכן, אתם כבר יודעים שהקערות שלו חייבות להיות ממוקמות רחוק מארגז החול שלו. הנה התשובה!

כן, תפריד ביניהם!

בטבע, חתולים לא מערבבים מים ואוכל. המשמעות היא שהמקום שבו הם מביאים את הטרף הטרי שלהם לאכול, תמיד רחוק מהמקום שבו הם מרווים את צימאונם. זה בדיוק אותו הדבר עם המקום שבו הם מקלים על עצמם.

הסיבה ? אם האוכל שלהם יבוא במגע עם מים, היא עלולה להדביק אותה. והם עלולים לחלות או אפילו למות. ואכן, חיידקים נוטים לגדול הודות ללחות. לכן אינסטינקט הישרדותי חתולים שמצווים עליהם להיזהר באופן טבעי ממקורות מים, אשר יתר על כן עומדים.

יתרה מכך, אם המים היו מקבלים טעם של אוכל, חוש ריח מפותח מדי מהחברים החתוליים שלנו היו נסערים.

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: יוליה אלכסייבה / iStock

לכן, בבית, העדיפו קערות מים ואוכל נפרדות של החתול שלך. עם זאת, אין צורך למקם אותם גם בחדרים נפרדים! הם צריכים להיות רק כמה מטרים זה מזה, ובעיקר להיות קל לגישה. במיוחד אם החתול שלך לא שותה גדול…

למה החתול שלי לא רוצה לשתות?

הקרבה של קערות מזון ומים עשויה להיות סיבה לכך שחתול נמנע משתייה. עם זאת, אם הפרדתם ביניהם והחתול שלכם ממשיך לשבות בצמא, חייב להיות הסבר אחר.

החתול שלך עשוי להעדיף לשתות מכלי אחר (כמו עציץ למשל) או ישירות מהמקור.

ואכן, חתולים רבים מעדיפים לשתות מים המגיעים ישירות מהברז או מים ממזרקת מים מכיוון שהם מתחדשים כל הזמן. לכן זה בהכרח רענן ונקי יותר מאשר זה שבקערה שלהם. במיוחד מכיוון שכפי שראינו למעלה, מים עומדים אל תעורר אמון בחברים החתוליים שלנו.

בכל מקרה, ודא שלחתול שלך יש מקורות מים שונים לרשותו. אם אתם גרים בבית עם מספר קומות, יש להתקין מקור מים בכל מפלס.