החודש הראשון של החתלתול בבית: השלבים שיש לבצע

קבלת פני חתול צעיר לביתך אינה תמיד קלה! בין אם ההגעה מתוכננת כבר מספר חודשים/שנים ובין אם לא באמת מתוכננת, בכל מקרה עליכם להתארגן כדי לקבל את פניו של חבר חדש זה במשפחה בצורה הטובה ביותר. הימים הראשונים בביתכם אכן חשובים מאוד עבור החתלתול, כי הוא חייב להיות מסוגל לגלות הכל בעדינות. הנה הטיפים שלנו להתאמתו בצורה חלקה ככל האפשר!

התקנה לפני ההגעה

חשוב שהכל להיות מוכן ומסודר לפני הגעת חתלתול. זה אכן יחווה שינוי גדול ולכן יש לקבל את פניו בתנאים הטובים ביותר. מעל לכל, יש צורך להשיג מספר פריטים חיוניים לחתולים. הַבָּא, למצוא לו חדר משלו כדי לעזוב אותו גלה את הטריטוריה החדשה שלך מבלי שיהיה לך יותר מדי מידע לנהל. הוא יצטרך כרית רכה ונוחה מאוד וקערות לאוכל ומים (או מזרקה).

חתלתול שוכב
קרדיטים: מארק ברנט/פקלס

לצרכיו הוא צריך המלטה עם מצע: בחר תמיד בכדורים אקולוגיים ולא בכימיקלים. ואכן, בנוסף להיותם טובים יותר עבור כדור הארץ, הם גם טובים יותר לבריאותו של בן לוויה החדש שלכם. לאחר שצד ההיגיינה מסודר, אתה יכול להתקין צעצועים שונים, עמדת גירוד ועץ חתול. בנוסף, עליו להיות מסוגל לטפס ו לבלות כמו שצריך במהלך ימיו הראשונים איתך (ובמהלך חייו). לסיום, אסור לשכוח את הכלים השונים כמו קוצץ ציפורניים, מברשות ומברשות שיניים. כך תרגילו בהדרגה את החתלתול שלכם למניפולציות הללו.

היום הראשון עם החתלתול שלך

זה היום הגדול, החתלתול שלך חוזר הביתה! אם אתה קצת לחוץ, דע שגם הוא. למרות שאתה בהחלט רוצה לבלות את כל זמנך איתו, זה חיוני להשאיר אותו לבד. שלב זה מאפשר לו גלה את הסביבה החדשה שלך בקצב שלךמבלי שיהיה לי יותר מדי מידע ישירות.

אל תהססו לכסות את האדמה בעיתונים, כי ייתכן שהוא לא מאוד נקי בהתחלה. יתר על כן, להדגיש את הקערות שלו אז הוא לא צריך לחפש אותם. לאחר מכן תוכל להזיז אותם כשהם נוחים לחלוטין בבית שלך. תשאיר את זה בזה סביבה כמה ימים לפני שהראה לו את כל הבית. בתקופה זו של שלווה והיכרות, חשוב מאוד שתהיו קשובים לצרכיו. אכן, עליו לאכול ולשתות כראוי ו שתוודא שהוא לא מופרע מדי.

חתלתול קל על המיטה
קרדיטים: הלנה לופס/פקסלס

הצעדים הראשונים באוטונומיה

לאחר ששלב הסביבה המוגבלת חלף, אתה יכול להרחיב את אזור הגילוי שלו. לפיכך, תן לו לבקר את כל הבית בקצב שלו. ודא תמיד שאין לך שום דבר מסוכן בהישג יד.. חלק מהמזונות והמוצרים רעילים מאוד לבעלי החיים שלנו, יש להרחיק אותם מהישג יד.

מומלץ לשחק ולבלות איתו על מנת שהוא סומך עליך. לאחר מכן, החתלתול שלך יוכל לעקוב אחריך תוך כדי גילוי חדרי הבית. יתר על כן, העובדה של התרחקות מהפקעת שלו יכולה להפריע לו מעט והוא עשוי לנסות לעשות את צרכיו במקום חדש. אם זה קורה, פעל מיד בכך שתגיד לו לא עם א המשרד שלך ומפנה אותו אל המלטה שלו. הוא יבין בהדרגה שהשירותים שלו ממוקמים במקום אחד.

חתלתול על עץ חתול
קרדיט: mraqieb/Pexels

פגישה עם מלווה אחר

ייתכן שהחבר החדש שלך אינו החיה הראשונה במשק הבית שלך. אל תילחץ, החיים המשותפים עם חתלתול הם לרוב קלים יותר מאשר עם חתול בוגר. אכן, באופן טבעי הם סקרנים יותר ופחות חשדניים. לכן הם הולכים יותר באופן ספונטני לפגוש חיות אחרות. על כל פנים, אל תמהר אותם ותן להם זמן להתרגל אליהם.

זה צריך לקרות בהדרגה. לשם כך, עליך להכין במקביל את החיה האחרת שלך לבואו של החתלתול. זה מומלץ להראות את הצעצועים החדשים לבעל החיים שכבר נוכח כדי שהוא יכיר את הריח. אתה יכול גם לעשות היכרות כאשר החתלתול שלך ירגיש טוב בחדר הפרטי שלו. לעולם אל תכריח אותם ותמיד תפקח עליהם עין כדי שלא תהיה התנהגות רעה, במיוחד בהתחלה.

חתלתול משחק
קרדיט: אביגיל קרופורד/iStock

לאחר 30 יום

לאחר החודש הראשון, חיית המחמד שלך צריכה להיות נוחה בבית החדש שלה. הוא יצטרך לדעת איפה השירותים והקערות שלהם. עם זאת, זה נורמלי עבורו לעשות כמה טעויות ולא בהכרח להיות מאוד נקי בהתחלה. אתה צריך להיות סבלני ולקחת איתו הרבה זמן. כמו כן, גוונו את הצעצועים שלו וודאו שהוא יכול לטפס ולהסתתר כמה שהוא רוצה. חיוני שהוא ירגיש טוב ושהוא יש מספיק הסחות דעת כדי לא להשתעמם.

כמובן, חיוני להעניק לחתלתול שלך תשומת לב רבה כמו חיית המחמד האחרת שלך. החתול הקטן שלך ימשיך להטביע את חותמו לאורך זמן. לכן זה חשוב להיות סבלני ולעולם לא להכריח אותו לשום דבר. הודות לשלבים שונים אלה, החתלתול שלך יוכל להתמקם בצורה נכונה ושלווה בביתו החדש.

חתלתול בטבע
קרדיט: עלי חליל/פקסלס

העצה הנוספת

אל תשכח בדיקות קבועות אצל הוטרינר שלך כדי שהחתלתול שלך יהיה בריא. הוא חייב להיות מחוסן ומוגן טפילים. לכן יש צורך לתיל אותו, אך גם לטפל בו נגד פרעושים/קרציות/כינים. יתר על כן, חשוב מאוד לזהות את החיה שלך כך שהיא שייכת לך באופן חוקי ושהוא עשוי להיות מוחזר אליך אם אי פעם ילך לאיבוד.