החתול שלי מאבד את הטפרים שלו: האם אני צריך לדאוג?

האם אי פעם מצאת ציפורני חתול על השטיח שלך או על עמוד הגירוד של החתול שלך? אם כן, בטח תהיתם אם זה נורמלי… אל דאגה, אין צורך לדאוג ונסביר מדוע!

טפרי החתול מחדשים את עצמם

כמו במקרה של שיער ושפם, לציפורניים של חברינו החתוליים יש א מעגל החיים שנמשך בדרך כלל כמה חודשים. במהלך תקופה זו, הטפרים נשחקים במגע עם משטחים שונים, מה שמשנה את חדותם. זהב, זה לא מקובל שלחתול יהיו טפרים קהים. ומסיבה טובה, הטפרים חיוניים להישרדותו. הם מאפשרים לו לא רק לצוד, אלא גם לטפס או אפילו להגן על עצמו.

לִשְׁפּוֹך להגביל את שחיקת הטפרים שלהם, חתולים מצאו פתרון: הם שומרים עליהם על ידי גירוד טפרים על עצים (או על עמודי גירוד לחתולים שחיים בבית). זה מאפשר להם לשמור אותם חדים יותר.

רוב טפרים גדלים לאורך חיי החתול. לכן טכניקה זו אינה מספקת. הטבע נעשה היטב, ברגע שהציפורניים התיישנו, טפרים חדים חדשים בסופו של דבר מחליף את הישנים. לאחר מכן המעטפה של האחרון מתנתקת באופן טבעי. ואת ההטלאים האלה אתה מוצא על הקרקע או על עמוד הגירוד של כדור השיער שלך.

היזהר לבדוק שאין לחתול שלך טופר קרוע

היזהר עם זאת, אם אתה מוצא טופר של החתול שלך, זכור תמיד לבדוק שהוא לא נתלש עקב קטטה או תאונה. אם כן, צריך להיות א פֶּצַע ליד כפה של חיית המחמד שלך. שימו לב גם כי א טופר קרוע זה משהו כואב במיוחד עבור חתולים.

מטפל בצ'אט
קרדיטים: 2002lubava1981 / iStock

במקרה של טופר שבור או קרוע, יש לחטא מיד את הפצע ולאחר מכן למרוח תחבושת. לאחר מכן, אל תהססו להתייעץ עם וטרינר.

החתול שלי אף פעם לא מאבד את הטפרים שלו, האם זה נורמלי?

כפי שהבנת, נפילה על ציפורני החתול שלך היא נורמלית לחלוטין. זה אפילו סימן די טוב, שכן זה אומר שהציפורניים שלו מתחדשות מעצמן ולכן אין צורך לחתוך אותן.

בניגוד, אם החתול שלך אינו מגרד והוא אף פעם לא מקבל את הטפרים שלו, יש סיכוי טוב שהוא לעולם לא יאבד אותם. לאחר מכן ייתכן שיהיה צורך לחתוך אותם עם קוצץ ציפורניים. אכן, אי שמירה על הטפרים יכולה להיות בעייתית. אלה יכולים להיגמר להתכרבל על עצמם ולקדוח את המסבים.

טוב לדעת : אל תתחיל לחתוך את הציפורניים של החתול שלך, אתה עלול לפגוע בו! העדיפו לקרוא את המאמר שלנו בנושא בעיון לפני שאתם מתחילים.