החתול שלי מיאו ומתגרד בדלת שלי בלילה: איך אני יכול לעצור את זה?

לחתול שלך יש נטייה מעצבנת להעיר אותך כל לילה. ובכל זאת ניסית הכל כדי להניא אותו. אפילו קיבלת את ההחלטה קורעת הלב לסגור את דלת חדר השינה שלך כשהלכת לישון, ובכך למנוע ממנו לבוא להצטרף אליך. אבל שום דבר לא עוזר, החתול שלך ממשיך להעיר אותך מתגרד ומייאש נואשות בדלת שלך. אבל איך לגרום לו להפסיק?

טוב לדעת : גם אם התעוררות כל לילה יכולה, בטווח הארוך, להתגלות כמתישה נורא, אנחנו רוצים להזכיר לך שאין טעם להשתמש באלימות כלפי החתול שלך. מלבד פגיעה במערכת היחסים שלכם, זה לא ישנה דבר בהתנהגותו הלילית.

1. בצעו בדיקת בריאות

אם לחתול שלך יש הרגל להשאיר אותך ער חלק ניכר מהלילה, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לקחת אותו לווטרינר לבדיקת בריאות. וזה במיוחד אם הוא מעל 10 שנים.

לְמַעֲשֶׂה, מחלות רבות יכול לגרום למיאו בטרם עת בלילה וכן לפעילות לילית חריגה. דוגמאות כוללות אי ספיקת כליות כרונית, יתר פעילות בלוטת התריס, יתר לחץ דם או דמנציה סנילי.

2. שחקו איתו לפני השינה

לאחר שהווטרינר שלל בעיות בריאותיות אפשריות, אתה יכול להתחיל לנסות אסטרטגיות שונות. ראשית, התחל עם תן לחתול שלך יותר תשומת לב מהרגיל בלילה לפני השינה. במיוחד אם כדור השיער שלך בילה כל היום לבד בבית!

כדי לעשות זאת, לשחק עם החתול שלך לפחות 30 דקות עד שעה תוך שעתיים מהשינה. בדרך זו, לא רק תמריץ אותו, אלא תעייף אותו, תעודד אותו לנוח אחרי כל כך הרבה פעילות (ולכן תאפשר לך לישון!).

בנוסף, אל תהססו להשתמש ולהתעלל בליטופים וחיבוקים רגע לפני השינה!

3. התקן רדיד אלומיניום לפני הדלת

זה ידוע שחתולים שונאים ללכת על נייר אלומיניום. כדי למנוע מהחתול שלך להתקרב מדי לדלת חדר השינה שלך, אל תהסס לעשות זאת לרפד את הקרקע לפניה בנייר אלומיניום !

דלת חתול
קרדיטים: gurinaleksandr / iStock

כמובן, זה לא ימנע מהחתול שלך מיאו, אבל לפחות הוא יישמר במרחק ולא יוכל לשרוט. לכן הוא צפוי להשתעמם מהר יותר…

4. האכילו אותו מאוחר בערב

מלבד הצורך בתשומת לב, החתול שלך עשוי לנסות להעיר אותך בלילה מהסיבה הפשוטה שהוא רעב. כן, החברים החתוליים שלנו טורפי דמדומיםכלומר יש להם הרגל להאכיל מיד עם רדת הלילה.

אז תנסה תן לו את ארוחת הערב שלו רגע לפני שאתה הולך לישון. על ידי קיבה מלאה, יהיה לכן סיכוי טוב שהוא יחליט לישון במהלך הלילה, או לפחות להישאר בשקט.

ואם החתול שלכם רגיל לאכול כשאתם חוזרים מהעבודה, אל תהססו חלק את מנת הערב שלך לשתי ארוחות : הראשון ב-17:00, כשאתה חוזר הביתה, והשני ב-22:00, כשאתה הולך לישון.

5. תנעל אותו ללילה בחדר אחר

אם אף אחד מהטיפים שהוזכרו לעיל לא עובד, יש לך פתרון אחרון: לנעול את החתול בחדר אחר, אם יש לך אפשרות. אפילו טוב יותר, נעל אותו בקומת הקרקע אם חדר השינה שלך נמצא בקומה הראשונה, למשל.

עם זאת, היזהר, לנעול את החתול שלך לא אומר להשאיר אותו לבד כל הלילה בארון! קודם כל, החדר או המקום שבחרתם חייבים להיות גדול מספיק כדי שזה לא ירגיש צפוף מדי. יתר על כן, הוא צריך יש גישה לארגז החול שלהםקערות האוכל והמים שלו, המצעים והצעצועים שלו.

אהבת את המאמר הזה? אתה תאהב גם: