החתול שלך עושה דברים מטופשים? זו הדרך הנכונה להגיב!

חינוך חתול אינו משימה קלה, במיוחד כשלאחרון יש נטייה מצערת לעשות דברים מטופשים ולהישאר לא מתרגש מהמטרד שלנו. כך, כאשר החתול שלך שובר חפץ, אתה יודע להישאר אדיב, אך כאשר הוא מראה תוקפנות כלפיך או כלפי יקיריך, אתה מתקשה להכיל את הכעס שלך. אבל האם באמת צריך להעניש אותו? אם כן, באיזה אופן?

עלינו לגרש את העונש במובן שאנו מבינים אותו

גם אם החתול שלך מפגין התנהגות לא רצויה, אסור לך בכל מקרה לגלות אלימות כלפיו. שימו לב שאנחנו מדברים כאן על אלימות פיזית אבל גם על אלימות פסיכולוגית.

לפיכך, להכות אותו כדי להטיל עליו משמעת היא ללא ספק רעיון רע, וכך גם לצעוק עליו, לזרוק לו מים לפרצוף או אפילו לנעול אותו בפינה כדי להעניש אותו. וזה גם אם זה גורם לך לעז מעצם החזרה על אותה שטות, או אפילו להמציא כל הזמן חדשות.

אז בהחלט, אנחנו מודעים לחלוטין לכך שבלב הפעולה משתלטים הרפלקסים האנושיים שלך ושכנראה אתה נוטה לפעול מתוך רגש. אבל אתה תראה, אם תצליחו לשלוט בתגובות שלכם, זה יהיה הרבה יותר יעיל מעונש פשוט. אבל אז, אם אתה לא יכול להעניש אותו, מה אתה צריך לעשות? מיד נסביר לך!

תעדוף חינוך חיובי

אולי תשמע עלחינוך חיובי הכל הולך, אם עם החיות ואם עם הילדים. אבל יש לכך סיבה. אכן, זו לא אופנה חדשה שרוצה להיות מיטיבה וקצת מטופשת, אלא מערכת חינוך שבאמת עובדת.

מצגת חתולים
קרדיטים: dima_sidelnikov / iStock

עם זאת, קשה לוותר על האמונות הישנות שלנו המציבות סמכות ועונש כאמצעי בלתי ניתן לעצירה להשגת ציות. אז יש לנו רק עצה אחת לתת לך: נסה אותה ואל תהסס לשתף אותנו בחוויה שלך.

איך אתה מגיב להתנהגות רעה?

קודם כל, אתה צריך להבין את זה אם החתול שלך עושה משהו טיפשי, הוא לא נועד בשום אופן לעורר אותך. במציאות, אסור לשכוח שמדובר בחיה שיש לה אינסטינקטים פראיים.

לפיכך, אם הוא שורט את הספה שלך למרות איסורך, זה לא מתוך זדון אלא בגלל שהוא מציית לדחפים שלו לסמן את הטריטוריה שלו. כמו כן, אם הוא נושך או שורט אותך ללא סיבה נראית לעין, זה בגלל שהגישה שלך גרמה לו לחשוב שהוא מאוים. בקיצור, חשוב להבין את זהתמיד יש לו סיבה "טובה" לפעול כפי שהוא עושהמנקודת המבט החתולית שלו בכל מקרה.

אבל אז איך להגיב? איך החתול שלך יכול ללמוד את ההבדל בין התנהגות טובה לרעה?

1. לעודד, לשבח, לתגמל

ראשית, תמיד תגמל את החתול שלך בעת עיסוק בהתנהגות מורשית. לדוגמה, אם יש לו נטייה להשתין בכל מקום, זכרו תמיד לשבח אותו ולתגמל אותו בפינוקים או צעצועים בכל פעם שהוא משתחרר בתוך ארגז החול שלו.

2. להסיט את תשומת הלב שלו

דבר שני לעשות הוא להסיט את תשומת הלב של החתול שלך ממקומות או חפצים אסורים. בשביל זה אתה חייב לרהט את הפנים שלך כדי שיעמדו לרשותו חפצים מגרים ומעשירים העונים על צרכיו החתוליים. אז הציעו לו עמוד גירוד, עץ חתול, ערסל, מדפי קיר לטפס, מקומות מסתור…

3. לעמוד איתן

ומעל לכל, בלי להתעצבן, הקפידו להישאר תמיד איתן. לדוגמה, כשהוא נושך או שורט אותך בזמן שאתה משחק איתו, להפסיק את המשחק מיד על ידי אמירת "לא" נחרצת. ותמשיך רק ברגע שהוא השתחרר ממך ונרגע. אתה צריך לגרום לו להבין שלמרות כל הכבוד שאתה רוחש אליו, זה תלוי בך.