הטיפים שלנו לניקוי השיניים של החתול שלך… ללא מברשת שיניים!

אם אתה קורא נלהב של My Cat Life, אתה בוודאי יודע שאנחנו כבר מזמן דוגלים בכך שבעלי חתולים יצחצחו את שיני הפרווה שלהם מדי יום. ומסיבה טובה, זה יפחית באופן דרסטי את מספר החתולים הסובלים ממחלות שיניים. לרוע המזל, זו אינה מחווה טבעית עבור חברינו החתוליים ומעטים החתולים מסכימים לצחצח שיניים. כדי לשמור על בריאות השיניים של החתול וכדי להימנע ככל האפשר מבעיות שיניים, בחרנו לכן שיטות פשוטות שאינן דורשות מברשת שיניים!

1. מקלות שיניים

על מנת לנקות את השיניים של החתול מבלי שהוא בכלל ישים לב, אפשרות ראשונה היא לתת לו מקלות שיניים. אלה הם מקלות עץ רך טבעיים לחקות את פעולת העצמות. ואכן, עצמות לעיסה היא דרך טובה להפחית רובד שיניים בחתולים. זה מה שעושים חתולי בר כשהם אוכלים את הטרף שלהם. עם זאת, סכנת החנק גדולה מכדי שנוכל להציע זאת. אז העדיפו להשתמש במקלות שיניים.

טוב לדעת : רובד שיניים מצטבר על השיניים עם חלוף הארוחות. בסופו של דבר היא מתקשה, ושם היא הופכת לאבנית. ברגע שהאבנית מותקנת על השיניים, שום דבר לא יכול לעקור אותה מלבד א הסרת אבנית מבוצע אצל הווטרינר.

2. משחת שיניים ללעיסה

בצורה של טבליות טעימות (בדרך כלל בטעם עוף), משחת שיניים ללעיסה מיוצרת במיוחד עבור חתולים. זה גם עוזר להילחם נגד הופעת רובד שיניים וריח רע מהפה.

עם זאת, גם אם צורת הטבליה מעוררת פחות חרדה ממברשת שיניים לחתול, לא מסיבה זו יסכים בן לוויתך הקטן ללעוס אותה. מה גם שאם כבר נתת לו בעבר תרופות בצורת טבליות.

חתול דחוס
קרדיטים: iStock / Iryna Imago

טריק קטן, לעומת זאת, הוא לעשות מניחים את הטבליה בקערת המאכלים של החתול שלך. ככה, רוב הסיכויים שהוא אפילו לא ישים לב שזה לא ברזל!

3. תמיסת הפה

ישנן תמיסות פומיות שנועדו למנוע הופעת רובד שיניים ואלו כן ערבבו מדי יום עם המים של החתול שלכם. טבעי לחלוטין, פתרונות אלה אינם מורכבים ממוצר רעיל כלשהו ולכן בטוחים עבור החתול שלך.

למרבה הצער, אם החתול שלך אינו שתיין כבד, יהיה קשה לגרום לו לשתות תמיסה כזו.

4. אבקת שיניים

אם תמיסת הפה מסובכת מדי למתן לחתול שלך, אז בחר באבקת שיניים נגד אבנית! שוב, זהו מוצר טבעי לחלוטין ולא רעיל. והוא אידיאלי לחתולים שמעדיפים לאכול מאשר לשתות שכן, כדי שהאבקה תשפיע, זה מספיק לפזר אותו מדי יום על האוכל של החתול שלך. משחק ילדים !

5. מיטת האצבע

אם הסיכוי להכניס את האצבע לפה של החתול שלך לא מפחיד אותך, אז נסה את מיטת אצבע החתול. זה למעשה א מברשת שיניים רכה בצורת אצבע שבדרך כלל מקובל על חתולים טוב יותר מאשר מברשת השיניים הקלאסית. במיוחד שמיטת האצבע מאפשרת לך לדייק יותר ממברשת שיניים!