היתרון של אוכל ללא דגנים

אם אתה מחפש את המאכל הטוב ביותר עבור החתול המקסים שלך, הגעת לדף הנכון. אכן, אנחנו רוצים את הטוב ביותר עבור החתול שלנו. אנחנו רוצים שהוא ייהנה תוך כדי צריכה נכונה על מנת להישאר בריא, ולשם כך ברור שצריך לבחור את המאכל הנכון. מצד שני, זה לא מובן מאליו לאור כל המותגים והקרוקטים הקיימים בשוק! אבל אל דאגה, אנחנו נעזור לך לראות את הדברים בצורה ברורה יותר.

מה אם תבחרו בקרוקט ללא דגנים?

לעולם לא תראה חתול הולך לגן ירק כדי לאכול עגבנייה או פח אשפה כדי לאכול שאריות אורז. להיפך, זה בא בריצה כשאתה פותח קופסת טונה או חבילת בשר חזיר, אבל לעתים רחוקות כשאתה פותח את חבילת הפסטה שלך. חתולים הם ציידים אמיתיים ובזכות הכישרון הזה הם ניזונים בטבע. מטבעו, החתול הוא אכן א טורף טָהוֹר. בחיי היומיום, חתולי בר ניזונים אפוא מטרף קטן, כמו ציפורים או מכרסמים, ולמרות שבטנם מכילה לפעמים פירות וירקות, תזונתם מורכבת בעיקר מחלבונים. חתולים זקוקים גם לחומרים מזינים מסוימים שנמצאים בעיקר בבשר, כמו טאורין.

עם זאת, חלק מיצרני החטיפים יעשו זאת להגדיל את מינון הדגנים בהשוואה לבשר בשל העלות הנמוכה שלהם, המאפשרת להם לייצר אוכל זול יותר. עם זאת, זה בתורו מגביר את רמת הפחמימות הנבלעות, מה שמקדם סיכון לעודף משקל, השמנת יתר, סוכרת, בעיות לבלב או אפילו מחלת מעי דלקתית כרונית. וברגע שהנזק נגרם, זה באמת שובר לב לשים אותם בדיאטה או לראות אותם סובלים. לכן יש צורך לפעול מההתחלה!

יתר על כן, הדגנים הוסיפו ל- קרוקטים עשוי להיות באיכות ירודה ומזוהם במיקוטוקסינים (חומרים רעילים המופרשים מפטריות זעירות שעלולות להיות על דגנים ותירס). עם זאת, אל דאגה, מותגי פרימיום נבדקים באופן קבוע ואנו מוצאים בהם מעט או ללא עקבות של רעלים אלו, בניגוד למותגי מוזל.

כמו כן, בואו לא נשכח כי קרוקטים ללא גרעינים רבים יותר לעיכול מאשר אוכל עם אחוז גבוה של דגנים. במקום האחרון, תמצאו נוכחות של תפוחי אדמה, דלעת או אפונה שהם מורשים ומעל הכל חיוניים כדי ליצור את העקביות של הקרוקטים.

למה לבחור קרוקטים טובים?

להאכיל את החתול שלך באוכל איכות גבוההבמיוחד ללא גרעינים, יש יתרונות רבים. בהתחלה יאפשרו לו שיער יפה ובעיקר עור בריא. בנוסף, זה ימנע מהחתול שלך לעלות יותר מדי במשקל ולהיות חששות בריאותיים כמו אלרגיות ובעיות בדרכי השתן תוך הגבלת היווצרות כדורי שיער. בקיצור, יהיו לו את כל התשומות הדרושות כדי להישאר בכושר ולהנות במהלך היום.

כדאי גם לדעת שהמעי של החתול קצר למדי. זה האחרון בגודל של כמטר אחד, בניגוד לזה של האדם שגודלו 6 מטרים. בנוסף, מידות המעי הגס שלו 20 עד 40 סנטימטרים, מה שאופייני לצייד בעל הטרף הקטן, ובכך מעיד על כך שהוא זקוק למנת חלבון מספר פעמים ביום.

חתול צייד ציפורים
© istock/Ornitolog82

איך לבחור אותם?

כדי לבחור את הקרוקטים הטובים ביותר, עיין ב- רשימת המרכיבים. תמצאו שם את שיעור הבשרים והירקות. כמובן שתכולת הבשר חייבת להיות גדולה מ 35 או אפילו 40% מלבד היותו ה המרכיב הראשון שיופיע ברשימה. עם זאת, היזהר לא לבלבל בין מוצרים ותוצרי לוואי ממקור מן החי, מכיוון שהאחרונים מייצגים רוב הזמן פגרים שנטחנו, במיוחד אם מדובר בעוף, ולא בבשר טרי. המכילים את כל החלבונים הדרושים לתזונה נכונה. תפקוד גוף החתול.