כמה טיפים שהכל יסתדר

בהיות החתול טורף והארנב, אוכל עשב, אפשר לשאול שאלות באשר להתאמה שלהם. למרות שהחיות הללו שונות מאוד, זה למרבה המזל לא בלתי אפשרי לארגן חיים משותפים טובים בין חתול לארנב בדיוק כמו עם כלב. עם זאת, כדי שהכל יקרה בתנאים הטובים ביותר, חשוב להתאזר בסבלנות. האם אתה מתכנן לאמץ בן לוויה חדש בקרוב? להלן הטיפים והשלבים שיש לבצע!

חיות בעלות אופי שונה

הארנב הוא אוכל עשב חיים בעיקר בקהילה. הוא מעריך את החברה של קוגנרים לשחק, לנוח וליהנות. אוכל עשב קטן זה יכול להיות רגוע מאוד וגם מלא אנרגיה ולעתים קרובות סקרן. עם זאת, עבור בעל החיים המאוד שברירי ומפחיד זה, חשוב להתפתח בסביבה מוכרת, מרגיעה ורגועה. בצד שלו, החתול די בודד, למרות שהוא עשוי ליהנות מחברתן של חיות אחרות. המזג שלו יכול להיות שובב, נפיץ, אבל גם מאוד מתוק, רגוע, סקרן ומלא חיבה. למרות ההבדלים הקטנים הללו, הסכם עדיין אפשרי על ידי שמירה על כמה כללים.

הגעה שאסור להתעלם ממנה

קודם כל, ודא שיש לך מספיק מקום כדי להכיל מספר בעלי חיים. רוגע ונוחות בסביבתם חשובים מאוד לרווחתם. ואכן, אם אתם נמצאים בדיור שהוא כבר קדחתני ו/או מסודר, האלמנטים פחות יועילו לחיים משותפים בריאים, יציבים והרמוניים. אז חשוב לקחת זמן לכל חיה כדי שאף אחד לא ירגיש מוזנח.

זאת ועוד, לאחר ההגעה לדיור יש לבצע את המצגות בהדרגה. ברגע שהשותף החדש מרגיש טוב, אתה יכול למשל שלהם להציג את הריחות שלהם (על בד, בד וכו') תוך השארתם במרחבים האישיים שלהם. לפיכך, הם הכירו בעדינות אחד את השני לפני המפגש הפיזי. חשוב לא למהר כדי שיהיה לארנב ולחתול חיים משותפים בריאים.

צ'אט לפלנד
קרדיטים: אולגה סמולינה / iStock

שטחים שיש להפריד

אם החתול שלך הוא הראשון במשפחה

לחתול שלך כבר יש את ההרגלים שלו, את הסימנים שלו ואת הטריטוריה שלו. זה חשוב ל אל תרגיז את המיסבים שלך בפתאומיות מדי. אז, בחר מקום שבו החתול שלך לא הולך לעתים קרובות כדי להתקין את הארנב שלך. הוא חייב לקבל את הזמן הדרוש להתמקם כראוי בבית הגידול החדש שלו. יתר על כן, אנו ממליצים שיש לך שני מקומות מאוד ברורים ונפרדים אם המגורים המשותפים בין החתול והארנב לא נעשים היטב. אכן, ייתכן ששתי החיות שלכם לא מסתדרות למרות הזמן והסבלנות שהושקעו בקשר הזה. לאחר מכן חיוני לחלק את הלינה שלך כך שיהיו להם את החללים הפרטיים שלהם ללא התנגשויות.

אם הארנב שלך הוא הראשון להגיע

אתה לא חייב לא למהר אותו לפגוש את החבר החדש שלו. מכיוון שהוא רגיל לסביבה שלו, השאר אותו בפנים אזור נוח ומרגיע. ריחות חתולים יגיעו בעדינות אל נחיריו של הארנב. עליו לשלב אותו בחיי היומיום שלו לאט לאט כדי שהריח הזה לא יהווה איום. לגבי החתול החדש, קבלו אותו גם כמו שצריך, בלי לחתוך פינות.

מצגת ממוסגרת

לאחר הצגת הריחות של זה, תוכלו לעבור לשלב הבא. אתה יכול להשאיר את הארנב או החתול בפנים מתחם בטוח כך שהאחר יבוא מעצמו להרגיש ולהתבונן בבן לוויה החדש. זה לא חייב להימשך זמן רב, העיקר הוא זה הולך טוב. אתה יכול לחזור על שלב זה פעם או פעמיים ביום. כך, הארנב והחתול ילכו בקצב שלהם כדי לאלף זה את זה. היזהר עם זאת, חשוב לא להתערב (אלא אם כן מתבטאת התנהגות תוקפנית) ולא להכריח אותם להתקרב.

צ'אט בלפלנד
קרדיטים: Voren1 / iStock

הוא נורמלי שהתגובות הראשונות מטרידות. הארנב יכול להילחץ לפגוש חתול, ולהיפך. החתול עלול לירוק או מראה סימני תוקפנות. במקרה זה, אמצו קול תקיף כדי שיבין זאת זו לא גישה ראויה. הדבר נכון גם לגבי הארנב.

הזמן הוא בעל הברית הטוב ביותר להשיג חיים משותפים טובים בין חתול לארנב. ברגע שהקישורים הראשונים האלה נוצרו, אתה יכול להשאיר את החיות שלך חופשיות תוך כדי ניטור אחריהם, כדי שהם יגלו עוד. כמו קודם, אסור לנו לדלג על השלבים ולהשאיר אותם בחופש מוחלט ללא השגחה. זה עדיין הכרחי לקבוע מסגרת לפגישה זו לוודא שהכל הולך כשורהללא אגרסיביות.

צ'אט בלפלנד
קרדיטים: vvvita / iStock

אוכל ומרחבים אישיים

כדי להנציח את ההסכם שנקבע בין שני חבריך, אתה צריך לעקוב אחר כמה כללים. חתולים וארנבים לא אוכלים אותו דבר באותו זמן. כתוצאה מכך, אתה יכול למקם את הקערה של החתול שלך גבוה למעלה. לפיכך, הארנב לא יוכל לגשת אליו. גם האחרון חייב יש קערה משלך בחלל פרטי. בנוסף, האזורים שלהם חשובים לרווחתם בהתאמה: כמו החתול, לארנב צריך להיות מקומות מסתור למצוא בהם מקלט, אבל גם מספיק מקום להתאמן. בנוסף, יש להפריד את ארגזי החול שלהם כך אין קונפליקט.

לפעמים ההסכם בין החתול והארנב לא עובדים למרות כל רצונך הטוב. גם חיות המחמד שלך עשויות להסתדר טוב מאוד, אבל למרבה הצער זה לא עובד בן לילה. במקרה זה, חשוב לעשות זאת אל תתעקש ותגן עליהם. הקפידו לתת להם חשיבות רבה לאחד כמו לשני כדי לא ליצור קנאה.

עצות אלו יעזרו לךלייעל את הסיכויים לחיים משותפים טובים בין החתול שלך לארנב שלך. למרות שהחיות הללו שונות מאוד, לא מן הנמנע שהם יהפכו לחברים טובים מאוד.