למה חתולים כל כך אוהבים לישון?

בנוסף לכך שיש לו צד מקסים ושליו בתנוחת השכיבה שלו, אנו מדמיינים את החתול שלנו חולם עמוק. עם זאת, האם אי פעם תהיתם מדוע בן לוויה הקטן שלכם ישן לעתים קרובות כל כך? וכמה זמן הוא בעצם מבלה בשינה במהלך היום? אנחנו הולכים לנסות להבין קצת יותר על איך הם עובדים ולמה חתולים אוהבים לישון כל כך!

כמה זמן הם ישנים?

כדורי הפרווה הקטנים האהובים עלינו ישנים בממוצע 16:00. יום יומי. במציאות, זה יכול להשתנות בין השעות 12:00-18:00 ביום בהתאם לגילם. זה תלוי יותר באורגניזם שלהם ובפעילויות היומיומיות שלהם. חתולים בהיותם טורפים, הם חייבים להיות זריזים, חיים ובכושר טוב. כתוצאה מכך, הם זקוקים לזמן המנוחה הזה כדי להיות ערניים ויכולים לצוד. עם זאת, באשר לנו, השינה שלהם משקמת.

חתולים שאוהבים אחד את השני
קרדיט: Andrew_Deer/iStock

האם הם חולמים?

חיות מחמד אלו יכולות לעבור לסירוגין בין שלבי שינה עמוקים ורדודים. עם זאת, הם יכולים גם לעבור שלב של שנת REM (שם חלומות מתרחשים). אז כנראה שכבר ראית את החתול המקסים שלך בעבר. נפנוף הכפות או הרמת השיער בזמן תנומה. באשר לנו, הם יכולים להיזכר בחוויות חיי היומיום (פגישות, קניות, משחקים וכו'). אנחנו לא באמת יכולים לומר שהחברות הקטנות שלנו חולמות כמונו. עם זאת, החלומות שלהם בהחלט פחות מפורטים משלנו, אבל הם לא קיימים!

למה הם אוהבים לישון?

חתולים אוהבים לישון פשוט כדי להחזיר אנרגיה. בנוסף, בדיוק כמונו במיטה שלנו, גם הם מעריכים את הרגעים האלה שבהם הם יכולים סוף סוף לנוח ולהירגע! שינה חיונית באופן כללי והיא אותו הדבר עבור בעלי החיים שלנו. בנוסף, התנומות היומיומיות של החתולים שלנו הן רגעים של שלווה ורווחה שחשוב לכבד. שֶׁלָהֶם אין להפריע למחזור. אז הקפידו אל תפריע לחתול שלך כשהוא ישן כדי שהוא ירגיש בטוח איתך. אם תבהיל אותו מתעורר, הוא עלול להגיב באגרסיביות, אבל גם לאבד איכות חיים. במילים אחרות, זה יהיה פחות שליו בבית שלך.

עץ חתול
קרדיט: Pliehova/iStock

ספקו לו מרחב נוח

לפעמים אנחנו קונים אביזרים מאוד נוח ומושך עבור בני החסות הקטנים שלנו. עם זאת, לפעמים הם מעדיפים קופסת קרטון או רדיאטור מחומם היטב במקום. בכל מקרה, הקפד להקים לו מקום ומרגיע. חתולים יעריכו את המקום הזה כדי לראות נכון את המתרחש מסביב ולשלוט בכל המצבים. אז אתה יכול לחשוב במקום הטוב ביותר לחתול שלך עם הקריטריונים הבאים: גובה, רוגע, נוחות וחום. לפעמים ניתן להעריך גם נוף חיצוני.