למה לעקר את החתול שלי?

האם זה עתה אימצת חתול קטן ואתה תוהה לגבי עיקור? ישנן מספר סיבות לעשות את הניתוח הזה. הנה קצת מידע על היתרונות של עיקור החתול שלך.

מידע

הליך כירורגי זה נפוץ מאוד בקהילה הווטרינרית. ניתן לעקר חתולים זכרים או נקבות מגיל 6 חודשיםאבל במציאות הכל תלוי במשקל שלהם. אם הם בעלי כושר גופני מספיק בגיל 5 חודשים, תיתכן התערבות. לעומת זאת, אם הם לא חזקים מספיק בגיל 6 חודשים, הניתוח יצטרך להיות נדחה למועד מאוחר יותר.

גם כדורי השיער הקטנים שלנו צריכים א הרדמה כללית לניתוח זה. בנוסף, ישנן המלצות שונות למרוח לפני ואחרי D-Day כדי שהכל ילך ממש טוב. כפי שנאמר בעבר, פעולות אלו הן תכופות מאוד ומהווה סיכון מועט לחיית המחמד שלך.

צ'אט בריטי ארוך שיער
קרדיטים: iStock/Nils Jacobi

למה לעקר את החתול שלך?

חתולים מתרבים ב-a מראה מרשים ולכן נחשבים למין פולש. זו גם הסיבה שהעמותות פועלות להסדרת לידות. יתר על כן, מעקר את החתול שלו, אותו למנוע טרדות שונות. בין אם הוא זכר או נקבה, החיה שלך כבר לא תהיה אובססיבית לרעיון להתרבות. לכן הוא יהיה רגוע יותר, פחות אגרסיבי ויסכן הרבה פחות ללכת רחוק מדי להרפתקה.

כמו כן, בניגוד למה שאפשר לחשוב, חתולים לא צריכים המלטה לפני או לקיים יחסי מין כדי להרגיש טוב עם עצמם. אכן, עניין הרבייה הזה משתנה בהתאם לכל חתול. עם זאת, עם עיקור, התנהגות זו תיעלם לחלוטין, מבלי לגרום להם להיות אומללים.

לבסוף, ניתוח זה עוזר למנוע מחיית המחמד שלך לחלות במחלת מין כמו FIV (וירוס כשל חיסוני בחתולים), הנקרא גם איידס חתול.

חתול שמש
קרדיטים: Jelena990/iStock

לעומת זאת, אי עיקור עלול להוביל לבעיות שונות כמו הופעת גידולי חלב בחתולים. למרות שאולי עדיין יש לה את זה בזמן העיקור, הסבירות שתהיה כפופה לזה יורד במידה ניכרת דרך הפעולה הזו.

האם יש אפשרות לאמצעי מניעה?

כיום, עיקור הוא ללא ספק הפתרון הטוב ביותר כדי לווסת לידות של חתולים, אבל גם כדי להגן על כדור השיער שלך מבעיות גדולות שונות. אמצעי מניעה, כמו נטילת גלולות, הוא רעיון רע מאוד, למרות שהוא עדיין משווק בכמה מקומות נדירים. ואכן, בנוסף ליצירת דאגות בריאותיות חדשות עבור חיית המחמד שלך, הגלולה אינה מווסתת הפרשות הורמונליות. לכן, החתול שלך עדיין יכול להיכנס להריון עם הגלולה הזו.

הנקודות החשובות

לאחר עיקור, יתכן שהחתול שלך לעלות קצת במשקל. עם זאת, בניגוד למה שאפשר לחשוב, זה לא שיטתי. לכן חשוב לתת קרוקטים ספציפיים חתולים מעוקרים. אכן, חיוני לעקוב אחר תזונתם ולבחור באחד המותאם לצרכיהם.

יתרה מכך, יש צורך לשמור על פעילות גופנית סדירה ושיש להם גירויים רבים אחרת. לאחר מכן תוכל לעזוב אותם לטייל בטבע אם הם מכירים את זה, אבל גם ללכת איתם ברצועה אם הם לא רגילים לחוץ וכו'. הדבר החשוב לרווחת החתול שלך הוא זההוא לא משועמם ושיש לו מספיק העשרה יומיומית.

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: GidonPico/Pixabay

לסיכום, זה כן מומלץ מאוד לעקר החתול שלו לרווחתו, אבל גם כדי למנוע בעיות בריאות שונות. אל תהססו לבקש עצה לווטרינר שלך ולהיות בעל א מעקב קבוע אחר כדור השיער שלך.