מהו עיקור בחתולים?

עיקור הוא מנהג נפוץ עבור כדורי השיער שלנו, במיוחד אצל כלבים וחתולים. למרות שאנו יודעים את היתרונות המשמעותיים של פעולה זו, מונחים מסוימים יכולים לפעמים להישאר לא ברורים. הנה משהו לראות קצת יותר ברור כשמדברים על עיקור החתול שלך.

מה זה עיקור?

עובדת עיקור החיה שלו מסירה כל אפשרות להולדה. אכן, פעולה זו מורכבת מהסרת השחלות אצל הנקבה (כריתת אופורקטומיה) והאשכים אצל הזכר (סירוס). פעולות אלו נעשות תמיד בהרדמה כללית. הפרוטוקול הרגיל הוא לקחת את החתול שלך בוקר צום ולהחזיר אותו בסוף היום כשהוא מספיק ער. ניתוח זה אינו חסר משמעות, אך הווטרינרים רגילים לבצע אותו.

ארגז הובלת חתולים
קרדיטים: Ekaterina Fedulyeva/iStock

עיקור בחתולים זכרים

הסירוס בדרך כלל מהיר יותר מאשר אצל נקבות. ואכן, ברוב המקרים, אין תפרים. שני חתכים קטנים בגובה האשכים מספיק כדי להסיר אותם. אז החתול שלך לא יצטרך קולר או יחזור להסיר את החוטים. יתר על כן, חשוב לראות אם שני האשכים נראים לפני ההתערבות.

בקריפטורכיזם (אוֹ "אשך נסתר" בלטינית) אכן יכול לסבך את הסירוס. לאחר מכן הווטרינר יצטרך לבצע חתך כדי למצוא את האשך שלא ירד. מבצע זה מעמיד ארוך יותר מאשר עיקור רגיל. עם זאת, זה נעשה טוב מאוד, למרות העובדה שהוא פחות נפוץ, כי המקרים אינם תכופים כמו הסירוס הרגיל. אם זה קורה לחתול שלך, הוא בהחלט ילווה תפרים של צווארון. לבישת מעיל ישר חשובה כדי שהפצע לא יזדהם. יש לשמור אותו תמיד נקי כדי לא לסבך את הריפוי. בנוסף, יהיה צורך לדאוג להחזיק את בעל החיים שלכם בבית עד שהוא לא יזדקק יותר לקולר.

סלסלת סלסול חתולים
קרדיט: Leesle/iStock

עיקור אצל נקבות חתולים

כריתת שחלות דורשת תפרים שבדרך כלל נספגים. לאחר מכן, חשוב מאוד לעקוב אחר ניקיון הפצע כדי למנוע זיהום. רגיעה ומנוחה מומלצת תמיד לאחר הניתוח עד שהחיה תתרפא היטב. כמו כן, אל תצאי לטיולים בחוץ עד שהכוס תהיה שוחזר כמו שצריך.

יתר על כן, זה עשוי לקרות במקרים מסוימים הווטרינר פנה לכריתת רחם של שחלות. במהלך הניתוח הזה, הרחם מוסר בנוסף לשחלות. מספר סיבות יכולות להצדיק החלטה זו, במיוחד אם החתול מתחיל להיות שבע בזמן ההתערבות, אך גם אם הרחם במצב ירוד. זה יכול להינזק בגלל הגלולה למניעת הריון, אבל גם אם כבר היה הריון בעבר. סְטֶרִילִיזַציָה מפחית את הסיכון לפתולוגיות סביב מערכת הרבייה כגון ציסטות, גידולים או זיהומים.

הצלקת כאן תהיה מעט גדולה יותר מאשר לכריתת שחלות רגילה. עם זאת, ההמלצות יהיו זהות לאחר מכן, כלומר רגוע וללא יציאות לפני ריפוי מלא.