מהם היתרונות של קרוקט חרקים?

בעוד שמזון לכלבים מבוסס חרקים הפך לדבר שבשגרה, בעלי חתולים עדיין נאבקים לבצע את המעבר מאוכל חרקים. ומסיבה טובה: החתול נחשב לגרסה מיניאטורית של בני דודיו החתוליים המאכלסים את הסוואנות, או אפילו את פסגות ההרים, ושהם טורפים בלבד. לעתים קרובות אנו שוכחים את זה, אבל קיטי היא טורף גדול – בין 100 האגרסיביים ביותר בעולם – והוא אחראי להכחדה אפשרית של 33 מינים (זוחלים, ציפורים או אפילו יונקים קטנים) הכלולים כעת ברשימה האדומה העולמית של בעלי חיים בסכנת הכחדה. בקיצור, זה מסובך לקבל את זה שחתול יכול להאכיל אך ורק מחרקים, או אפילו לאהוב אותו עד כדי ללקק את הצלעות שלו.

בחירה הכרחית לחתולים לא סובלניים או אלרגיים

לא קל לזהות סימנים של אלרגיה או אי סבילות למזון אצל חתולים. התסמינים הברורים ביותר של אי סבילות הם הפרעות עיכול, ובאופן כללי אלו נגרמות על ידי נגזרות הלקטוז, שחתולים נסבלים בצורה גרועה למדי.

אלרגיות למזון, לעומת זאת, יכולות לגרום למספר רב של תסמינים ברורים יותר או פחות כגון:

  • בעיות עור: גירוד, אדמומיות, גלדים או נשירת שיער,
  • דלקת אוזן חיצונית,
  • הפרעות עיכול: שלשולים, הקאות או תסמונת המעי הרגיז,
  • שינויים בהתנהגות או הרגלים,
  • הפרעות נשימה ונוירולוגיות.

לפי אתר Vetostore, לחתול יכולה להיות תגובה אלרגית גם לסוגים מסוימים של חלבון (בשר בקר, עוף, דגים, מוצרי חלב, דגנים). במקרה זה, יש להוציא חלבונים אלו מהתזונה שלהם בזה אחר זה, למשך 12 יום בכל פעם, על מנת לקבוע איזה סוג חלבון הוא הגורם לאלרגיה.

מסיבה זו כמה יצרנים פנו למקור חלבון שאינו גורם לאלרגיות: חרקים.

היתרונות של תזונה מבוססת חרקים לחתולים

ה אכילת חרקים לחתולים בעלי ערך ביולוגי גבוה, במילים אחרות, הם מכילים הרבה חלבון – הכרחי לרווחת החתול שלך – אבל זהו חלבון עיכול יתר, שאינו גורם להפרעות עיכול ומבטיח תרומה תזונתית מצוינת לכך החתול שלך בריא. באופן כללי, כוסות חרקים מכילות גם מקורות של אומגה 3 ומכילות דגנים מועטים או לא, שהוא אלרגן פוטנציאלי נוסף.

רווחה ואקולוגיה באותה קערה

בעלי חתולים הפונים לאוכל המבוסס על חרקים מונעים לרוב על ידי רווחתו של בעל החיים, המראה סימנים של אלרגיה או אי סבילות למזון. עם זאת, ישנה סיבה מצוינת נוספת לבחירת סוג זה של מזון עבור כדור השיער שלך: ההשפעה הסביבתית הנמוכה של ייצור חרקים לשימוש במזון.

בהשוואה לחקלאות בקר מסורתית, למשל, גידול חרקים דורש פחות מים, פחות חשמל, פחות מזון, פחות מקום ומייצר פחות פסולת.

לכן נתנו לעצמנו להתפתות על ידי קרוקטים מבוססי חרקים כדי להבטיח את בריאות החתול שלנו מלכתחילה, אבל המוטיבציה האקולוגית מחזקת לעתים קרובות את הבחירה הזו.

ידוע שחתולים הם בררנים כשזה מגיע לאוכל, הם אוהבים את זה ואז משנים את דעתם שבועיים לאחר מכן או שהם רוצים רק מותג מאוד ספציפי אחרת זה סירוב ברור, ללא ערעור. זו הסיבה שכל שינוי בתזונה חייב להיעשות בעדינות, עד שתמצא את השילוב הנכון של טעמים וחומרי תזונה.