מה ההשלכות ?

לחתולים שלנו יש שפת גוף מאוד מדויקת ומלמדת. אכן, תנועות הזנב שלהם יכולות ליידע אותנו על מצב בריאותם, אך גם על המורל שלהם. עם זאת, קורה שחייבים להמשיך לכריתת זנבו של החתול בגלל מחלות או תאונות מסוימות. אנו מציעים במאמר זה ללמוד עוד על פעולה זו.

סיבות אפשריות

קטיעות יכולות להתרחש כתוצאה ממחלה או תאונה. ואכן, כמו בעלי חיים רבים, בני לווינו הקטנים הם נוטה לשברים, מורסות, עקיצות או מספר פתולוגיות אחרות שלפעמים קשה לטפל בהם. פעולה זו מונעת את התפשטות הבעיה.

למרות שזה אולי נראה מפחיד ממבט ראשון, זה יכול להציל את החיה. ניתוח זה דורש הרבה טיפול ותשומת לב לאחר מכן. בנוסף, הרגלי החתול ישתנו, כי האיזון כבר לא יהיה בדיוק זהה. הנה כמה הנחיות להכי טוב לעזור לחתול שלך להתאמה זו.

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: נירד/iStock

עזרה לחתול שלך לאחר הניתוח

חשוב להכין כראוי את בן לוויה הקטן שלך לניתוח כירורגי, ללא קשר לאופי הניתוח. לפני כריתת זנבו של החתול, חיוני ל להיות מודעים לסיכונים האפשריים וטוב פעל לפי המלצות הווטרינר. בסיום הניתוח, עליך להחזיק את החתול בביתך. אכן, ה הריפוי הוא די ארוך ודורש ניטור קפדני.

התקן את זה ב מקום שקט ובטוח כדי שלא יצטרך לנסוע הרבה בהתחלה. אז הקפד לשים הקערות וארגז החול שלו מוצגים בצורה בולטת. בנוסף, חשוב לתמוך בו ולהיות נוכח עבורו. זהו רגע קשה בחייו, כי הוא יצטרך ללמוד מחדש איך ללכת טוב, למצוא את האיזון שלו ולהתרגל לשינוי הזה.

חתול עם חיתול
קרדיט: אולגה Ihnatsyeva/iStock

יחד עם זאת, אם יש לך בעלי חיים אחרים, היזהר שהם לא יתיחסו לחתול שלך בשוגג. זה יהיה חלש יותר בהתחלה, אבל ברגע שהוא החלים היטב, הוא יכול לחזור לשחק עם בני משפחתו. הסתגלות וריפוי ייקח זמן מה, אז זה חשוב להיות סבלני ולהרגיע אותו.

תופעות הלוואי השונות האפשריות

1/ חוסר איזון

זנבו של החתול הוא א נקודת איזון חשובה. לכן זה נורמלי שהוא לא עומד טוב על הרגליים בהתחלה. חוסר היציבות הזה נעלם כמה שעות או ימים לפי כל חיה.

2/ כאב

לאחר ניתוח זה נורמלי כאב, גירוד או אי נוחות. ייתכן שהחתול שלך נשאר ללא תנועה או להיפך, מתעצבן מהמצב. ברגע שהריפוי נעשה, זה לא בלתי אפשרי לתפוס אותו מנסה לגרד את הזין שלו למרות שהיא כבר לא שם (כאב פנטום).

3/ אי הבנה

עגינה לזנב בחתולים היא גם א עבודה חשובה של קבלה עבור החיה. אכן, זה יכול להסתגל אליו בצורה מושלמת או להגיב רע מאוד. אז זה אפשרי כי בן לוויה הקטן שלך הוא יותר זועף ופחות חיבה מהרגיל. לפיכך, חיוני להיות סבלני ולדאוג לרווחתו של בעל החיים שלך על ידי הבטחת לא לפספס שום דבר להתאושש כמו שצריך.

חתול על השולחן
קרדיטים: AaronAmat/iStock

פעולה זו אינה טריוויאלית, אך היא מצילה את חיי החתול. לכן, כאשר החתול שלך אינו במצב טוב או כאשר הוא משנה את התנהגותו, הקפד לעשות זאת להתקשר לוטרינר בהקדם האפשרי. חיוני להיות קשובים לבריאותם על מנת לעשות תמיד את הטוב ביותר לרווחתם.