מה שאתה בהחלט צריך לדעת!

נמאס לכם ממוצרים מעובדים ואתם רוצים שהחתול שלכם יחזור לתזונה בריאה וטבעית יותר? בכל מקרה, אתה רוצה לנסות את החוויה! ואתה לא לבד. ואכן, הטרנד הוא יותר ויותר תוצרת בית מבחינת אוכל לחברים החתוליים שלנו. וזאת מכמה סיבות טובות: לא רק שאפשר לבחור את איכות המרכיבים, אלא שהיא גם חסכונית יותר מאוכל ומזון לחתולים. אבל היזהר, בישול לחתול שלך לא אומר שאתה יכול לתת לו כל דבר. זה למעשה דורש ידע מוצק. ואם אתה רוצה שזה ישפיע לטובה על הבריאות שלך, כדאי שתהיה בטוח בעצמך!

1. המשך ג'אנק פוד

אם אינך מספק לחתול שלך את כל אבות המזון שהוא צריך, יכול להיות שזה השלכות חמורות על בריאותו. מסיבה זו, אם יש לכם ספק לגבי המנות שאתם מכינים לו, אל תהססו לפנות לייעוץ אצל וטרינר.

בכל מקרה, מומלץ מאוד להחליף תוצרת בית עם אוכל תעשייתי (קרוקט, פטה). האחרון אכן תוכנן במיוחד כדי לענות על צרכים תזונתיים מורכבים של החברים החתוליים שלנו. לאחר מכן זה תלוי בך לבחור את האיכות (אורגני, ללא דגנים וכו').

2. השתמשו במתכונים מאושרים על ידי וטרינר

כפי שציינו, קשה במיוחד לבשל לחתול שלך. וזאת מהסיבה הפשוטה והטובה שהרכיבים התזונתיים הדרושים לו חייבים להיות נושא א מִנוּן קַפְּדָנִי.

זו גם הסיבה, לדברי אחד לימוד בוצע בשנת 2019, על 114 מתכונים תוצרת בית לחתולים שנמצאו ברשת ובספרים מסוימים, אף אחד לא עמד בכל הדרישות התזונתיות חתולים. מדאיג, נכון?

קערת חתול
קרדיטים: מריה מורוז/iStock

למעשה, חיוני, אם ברצונכם לצאת להרפתקה, להשתמש רק במתכונים שפותחו או אושרו בעבר על ידי וטרינרים. ומעל לכל, הקפידו לעשות זאת עקוב אחר המתכונים עד תום. כל שינוי עלול להוביל לחוסר איזון בתזונה של החתול שלך.

טוב לדעת : אנו ממליצים לך בחום לפנות לתזונאית וטרינרית כדי לעזור לך לפתח מתכונים מותאמים אישית לחתול שלך, בהתאם לגילו, מצב בריאותו או הרגלי האכילה שלו.

3. תן תוספי תזונה

זה כמעט בלתי אפשרי לבחור מזון ביתי לחתול שלך מבלי לתת לו תוספי ויטמינים ומינרלים. אלה כוללים טאורין, ויטמין E, ויטמין B ויוד.

אתה כמובן יכול להשיג אותו מהווטרינר שלך או בחנויות לחיות מחמד, בין אם בחנות ובין אם באינטרנט.