מראה, אופי, בריאות ומחיר

חתול בומבי הוא חתול מאוד חביב ומקסים. עם זאת, הפנתר השחור הקטן הזה עדיין לא מוכר באירופה. אז אם אתה לא מכיר את הגזע הזה, הנה קצת מידע עליו.

המראה שלו

יָלִיד ארצות הבריתחתול בומביי הוכר בצרפת בשנות ה-80. זה נובע מהכלאה בין בורמזי לשיער קצר אמריקאי שחור. די שרירי, לחתול האלגנטי הזה יש משהו לרצות.

השמלה שלה שחורה עם שיער קצר. בנוסף, אוזניו, הלוע, רגליו, אך גם זנבו מעוגלים. לפנתר השחור הקטן הזה יש גם עיניים עגולות גדולות ומעט מרווחות, תמיד בצבע נחושת או זהב. לבסוף, הוא מודד כשלושים סנטימטרים בשכמות עבור 3 עד 5 ק"ג.

צ'אט בומביי
קרדיטים: Ed-Ni-Photo/iStock

הדמות שלו

חברותי, אינטליגנטי וסקרן, החתול הזה הוא קל לחיות. זה אומר במיוחד בקלות עם בני משפחתו, אבל גם עם חיות אחרות. זה מסתגל היטב לילדים ולקשישים. מאוד חיבה, הוא גם לעולם לא יגיד לא לחיבוקים וליטופים. קרוב מאוד למשפחתו, הוא לא מהסס להפגין כדי למשוך תשומת לב. הייתם מבינים את זה, הבדידות לא מתאימה לו, אפילו עם מספר משחקים מעת לעת. לכן חשוב שהוא לא יהיה לבד לעתים קרובות.

זה חתול שצריך גירוי ותשומת לב, גם בחוץ וגם בפנים. למרות הכל, מדובר בחתול שמעדיף את החיים השקטים בבית טוב, ולא את חיי ההרפתקאות.

צ'אטים בומביי
קרדיטים: Lux blue/iStock

הבריאות שלו

החתול של בומבי חי בממוצע חמש עשרה שנים. כמו כל המולדים שלו, חובה לחסן אותו ולהגן עליו מפני כל הטפילים הפנימיים והחיצוניים. יתר על כן, צחצוח אחד בשבוע מספיק לו להסיר שיער מת, במקביל לניקוי העיניים והאוזניים. להיות רגוע, אבל עדיין מטפס, הוא צריך להיות פעילות גופנית סדירה. אז אל תהססו להתקין לו משהו לקפוץ ולטפס. זה מאוד חשוב כדי שהוא יוכל לשמור על רוחו.

בהיותך לעתים קרובות חתול מקורה, עליך להקפיד על הדיאטה שלו כדי שלא יעלה יותר מדי במשקל. אז הקפד שיהיה לך א מעקב קבוע אצל וטרינר על מנת לקבל את העצה הטובה ביותר עבור כדור השיער שלך. מלבד זאת, לגזע הזה אין בעיות בריאותיות מיוחדות.

צ'אט בומביי
קרדיטים: בומבייקצה/ויקיפדיה

המחיר שלו

המחיר של חתול בומביי משתנה בהתאם לגילו, השושלת, המין וכו'. בממוצע, זה לוקח 1,200 € כדי לקבל אחד.