רעיון טוב או רע?

החתול שלך לא שותה הרבה מים, אולי אתה תוהה אם לתת לו מיץ פירות יכול להיות דרך טובה להעניק לו לחות… או שהחתול שלך שתה מהכוס שלך מבלי ששמת לב לזה. בכל מקרה, בררו במאמר זה האם מתן מיץ פירות לחתול שלכם טוב לבריאותו או לא!

לגימת מיץ לא תהרוג את החתול שלך

בעצמו, מיץ פירות בטוח לחתולים. זה אומר שאם החתול שלך שותה מדי פעם לגימה אחת או יותר של מיץ תפוזים או תפוחים, ברור שזה לא יהרוג אותו. ואכן, מלבד לרענן אותו ולהביא לו ויטמין C, לא תהיה השפעה אחרת עליו.

עם זאת, אם אתה רוצה לתת מדי פעם מיץ פירות של furball שלך בתור פינוק, עדיף שלא. למעשה, החתול שלך יכול בסופו של דבר לזעזע את המים שלו באמת ! אז העדיפו לתת לו חתיכות פרי קטנות (הקפידו תמיד לזרע, לגנן ולקלף אותן).

יותר מדי מיץ פירות יכול להיות מסוכן לחתול שלך

גם אם מיץ פירות אינו מהווה סכנה מיידית עבור חברינו החתוליים, עם זאת, הוא עלול להתגלות כבעייתי אם הוא נצרך בכמות מוגזמת ולאורך טווח.

חתול מיץ פירות
קרדיטים: iStock / Marvin Rieck

למעשה, חתולים הם טורפים קפדניים, מה שאומר שהם לא צריכים פירות (או ירקות) בתזונה שלהם, שלא לדבר על סוכר! ההוכחה, הם אפילו מתקשים לזהות את הטעם המתוק. שלא לדבר על כך שהם עלולים לסבול הרעלת הדרים… לכן התזונה שלהם חייבת להיות מורכבת אך ורק מחלבון, כלומר בשר.

לפיכך, מתן מיץ פירות באופן קבוע יכול לגרום להם הפרעות עיכול (הקאות, שלשולים). אבל זה לא הכי גרוע. זה גם יכול לגרום להם להתפתח פתולוגיות חמורות יחסית כמו סוכרת או השמנת יתר. כן, חתולים לא צריכים סוכר כדי לשרוד, הגוף שלהם לא עשוי לעכל פחמימות. במקום להפוך אותם לאנרגיה, לכן לרוב זה הופך אותם לשומן!

הייתם מבינים את זה, עדיף להימנע ממתן מיץ פירות לחתול שלך. לא רק שזה לא הכרחי, אלא שזה גם עלול להפוך למסוכן עבורו עם הזמן. שלא לדבר על כך שמיצי פירות מכילים לפעמים חומרים מזיקים, כמו חומרים משמרים או ממתיקים.