רשימה של טפילים פנימיים בחתולים

טפילים פנימיים בחתולים הם למרבה הצער נפוצים מאוד. אז אם אתה לא רגיל לתילוע את החתול שלך, זה הזמן להתחיל. אכן, תולעים עלולות לפגוע קשות בבריאותו של בן לוויה האהוב שלך. יתר על כן, למרות שיש יותר מדי סוגים שונים של טפילים כדי שתוכל לפרט את כולם, גלה במאמר זה כמה דוגמאות מהמפורסמים ביותר. לראות את זה בצורה ברורה יותר.

מהו טפיל פנימי?

טפילים פנימיים למצוא מקלט ולהתפתח בחיות המחמד שלנו. בתחילה, הם בדרך כלל בצורת ביצים הנצמדות למעיל פנימה מחכה לבליעה כדי להצליח להתפתח. בנוסף, הם יכול להישאר ישן במשך זמן רב מאוד לפני שמתעוררים ומתבגרים. לפיכך, זה מאוד חשוב לכסות את החתול שלו במעלה הזרם על מנת למנוע שידורים ו/או בעיות בריאותיות. אפשר למצוא אותם גם בכל מקום, גם בכפר וגם בערים.

חתול בחוץ מרים כפה
קרדיטים: Zhang kaiyv/Unsplash

התולעים העגולות

תולעים עגולות נפוצות ב חתולים צעירים. הידועים ביותר שייכים למשפחת אסקריס. לדוגמה, התקפי Toxocara cati המעי הדק ונראה כמו תולעת אדמה לבנה גדולה. זה גורם של שלשולים, הקאות ויכולים גם לפגוע בריאות החתלתול. בנוסף, כאשר קיים, הוא עלול לגרום לגירוי חמור במעיים, אך גם א ירידה במשקל עקב ספיגת חומרים מזינים במזון לבעלי חיים. בנוסף, לחתול בהחלט יהיה שיער עמום וירידה בצורתו. L'ankylostome היא תולעת מעיים שגורמת גם לירידה במשקל ואולי לאנמיה. תולעים עגולות יכולות גם לגרום בעיות משמעותיות במתן שתן.

תולעים שטוחות

בדיוק כמו תולעים עגולות, כלים יכולים לתקוף את המעי הדק של החתול. למרבה הצער, טפילים אלו מועברים בקלות לבני אדם ואחראים למחלות רבות. תולעי סרט הן התולעים השטוחות המוכרות ביותר כיום. הם בדרך כלל "מפולחים" עם טבעות. ניתן לזהות את התולעים הללו מכיוון שהביציות שלהן נוצרות "גרגירי אורז" בצואה ומסביב לפי הטבעת. בנוסף, זיהום יכול לגרום ל- היחלשות עולמית של החתול. לכן חשוב לטפל באופן קבוע בבעל החיים שלך נגד טפילים פנימיים וחיצוניים. לְמַעֲשֶׂה, ביצי פרעושים הן אחד המקורות של תולעים אלה כאשר החתול בולע אותן.

חתול חולה
קרדיטים: iStock

Toxoplasma et Giarda

הטפיל Toxoplasma gondii הוא הגורם לטוקסופלזמה שהוא מועבר לרוב לבני אדם על ידי החתולים שלנו. לטפיל הזה יש השלכות מועטות על החיה, אבל הוא כן מסוכן מאוד בשבילנו.

ג'יארדה נפוצה מאוד ופוגעת במספר רב של יונקים כמו חתולים. טפיל זה גורם לדלקת במעי הדק והוא גם כן מועבר לבני אדם. זה גורם למחלה המכונה ג'יארדאזיס. זה בעיקר מייצר שִׁלשׁוּלאבל יכול גם להיות אסימפטומטי בחתולים בוגרים. חתולים יכולים לתפוס אותו בקלות על ידי אכילת חיות בר קטנות למשל, אבל גם על ידי שתיית מים עומדים או מלוכלכים, על ידי ליקוק, או אפילו בגלל קוגנר שכבר מזוהם. מחלה זו מדבקת מאוד ומשפיע בעיקר על מקומות קהילתיים (פנסיונים, מקלטים, עמותות, כלביות וכו').

תולעי הלב

מחלת תולעי לב היא קשור לעקיצות יתושים. תולעים אלו נפוצות בארצות או באזורים חמים ולחים, שבהם גדלים החרקים הללו הכי הרבה. לפיכך, דרום צרפת יכול להיות מועד לבעיות אלה. אחרת, אין להקל ראש בסימפטומיםשכן בעל החיים עלול לרדת במשקל ולחוות א היחלשות במצבו הכללי.

תרופה לגלולות לחתול
קרדיטים: iStock

חשיבות הטיפול בחיה שלך

כפי שהבנתם, לטפילים הללו עלולות להיות השלכות קשות על החתול שלכם, אך גם עבורכם. זו הסיבה שחשוב מאוד לעשות זאת כסה את החיה שלך מפני תולעים עגולות ותולעי סרטאבל גם נגד טפילים חיצוניים (פרעושים, כינים, קרציות). ואכן, הודות לטיפולים אלה, אתה מגן על החתול שלך מפני סכנות אפשריות. לאהוב אותם פירושה גם לכסות אותם מפני הטפילים השונים האלה ולהציע אותם מעקב קבוע אצל וטרינר!