שיטת הנס לאלף את החתול שלך?

תמיד חלמת ללמד את החתול שלך טריקים? אפילו לאמן אותו לפתוח לבד את הדלת לצאת או לעשות פיפי בשירותים (כן טוב בוא נחלום הא)? ובכן, ייתכן שזה אפשרי בזכות שיטה פשוטה שהוכחה מזמן: אימון קליקים.

מהו אימון קליקים?

אימון קליקר הוא שיטת אימון המורכבת מ לשייך צליל לפרס (פינוק, צעצוע, ליטוף). שימו לב שלאוכל בהחלט תהיה השפעה רבה יותר מליטוף פשוט. ומסיבה טובה, חתולים הם מעל לכל טורפים, ולכן הם מתוכנתים "להרוויח" את מזונם. לכן נקיטת פעולה כדי להאכיל את עצמם הרבה יותר נעימה עבורם מאשר פשוט לקבל את הארוחה מבלי לעשות דבר.

כדי להתחיל אימון קליקים, חיוני שיהיה מכשיר פלסטיק קטן שנקרא לחצן. שימו לב שיש גם אפליקציות בסמארטפונים המשחזרות את צליל הקליק.

לחצן
קרדיטים: iStock / manfredxy

הצליל הזה נשמע לחלוטין עבור חתולים, אבל לפעמים הוא יכול להיות חזק מדי ולהשפיע הפוך ממה שאנחנו מחפשים, כלומר להפחיד אותם. לכן חיוני לבדוק את צליל הלחיצה ליד החתול ולהיות קשוב לתגובתו. אם הוא נראה מפוחד, הנמיך את עוצמת הקול.

זה הכל טוב ויפה, אבל מהי מטרת הקליקר ? זה פשוט לגרום לחתול שלך לאמץ התנהגות כמעט ללא מאמץ. למשל, לגרום לו להיכנס לארגז ההובלה שלו לבד (החלום, נכון?). או פשוט הושיב אותו.

יתרון נוסף: אימון קליקים מאפשר לעורר את המוח של החתול שלך, והוא אוהב את זה! כן, החברים החתוליים שלנו צריכים שנעזור להם להילחם בשעמום, גם אם הם לא בהכרח מראים זאת. לבסוף, לפעילות זו תהיה גם השפעה של חיזוק הקשר שיש לך עם כדור השיער שלך. בקיצור, הבנתם שיש רק יתרונות להתנסות באימון קליקים!

טוב לדעת : אתה כבר יודע שחתולים הם בעלי חיים שלא רק בלתי צפויים אלא קשורים באופן מהותי לחירות שלהם. לכן לפעמים קורה ששיטת הלחיצה לא עובדת על חתולים מסוימים. אם לא תשיג תוצאות לאחר מספר ניסיונות, החתול שלך אינו רגיש לטכניקה זו ואתה יכול לוותר.

השלבים שיש לבצע כדי להתחיל

ראשית, בחר זמן ביום שבו החתול שלך זמין, כלומר, איפה הוא לא ישן, אוכל או צד. התיישבו יחד במקום שקט שבו סביר להניח שהחתול שלכם לא יוסיח על ידי רעש אחר. ואז להתחיל להתאמן.

התקשר לחתול שלך ולחץ על הלחיצה ברגע שהוא מתקרב אליך. תוך שתי שניות הבאים, תנו לו פרס. חזור על הפעולה מספר פעמים ביום בימים הבאים. לאחר זמן מה, החתול שלך יקשר באופן טבעי את צליל הלחיצה לפרס בידיעה שהם אימצו את ההתנהגות הנכונה.

לאחר מכן, לאחר ששלב זה משולב, אתה יכול להשתעשע לנסות את השיטה הזו במצבים שונים. לדוגמה, עבור קופסת ההובלה, לחץ על הלחיצה בכל פעם שהחתול שלך מתקרב לקופסה שלו, מבלי לשכוח לתת לו את הפינוק הקטן שלו. ואז, לאט לאט, החתול שלך יתקרב באופן טבעי לארגז שלו. בשלב זה ניתן לזרוק את הפינוק ישירות לארגז. המשך כך במשך מספר שבועות עד שהחתול שלך נכנס לארגז שלו לבד מבלי להראות כל פחד.

כך או כך, זכרו, סבלנות היא מילת המפתח של שיטת הלמידה העדינה הזו!

טוב לדעת : מפגשי תרגול לא צריכים להימשך יותר מחמש דקות. המטרה היא שהחתול שלך לא ישתעמם.

וכבונוס, הנה סרטון קטן ומעניין מאוד: