4 שלבים להרגיל את החתול שלך לעולם החיצון

האם זה עתה אימצת חתול או חתלתול? לאחר מכן יש לבצע מספר שלבים כדי שהכל ילך כשורה אם אתה רוצה שהוא יוכל להסתובב בחוץ. בנוסף להמלצות השונות לפני קבלת פניו לביתכם, הנה איך להתנהל על מנת שיוכל לצאת בשלום.

1/ ייעוץ חיוני לפני טיולים

לפני כל טיול בחוץ, חשוב שיהיה חתול מוגן מחלות אפשריות (חיסונים עדכניים) ומזוהה. אחרת, עיקור מומלץ מאוד לרווחת החתול שלך, אבל גם כדי שלא ינסה להסתכן רחוק מדי מהבית שלך.

ו פגישות רגילות לוטרינר חיוני כדי להבטיח את בריאותו הטובה של בן לוויה הקטן שלך. בנוסף, הקפידו לטפל בו נגד תולעים בכל עונה בהיותו מבוגר ועד להגן עליו מפני מזיקים חיצוני מדי חודש (למעט פיפטות/חותמות מיוחדות שנקבעו על ידי מומחה שיכולות להימשך זמן רב יותר).

חתלתול וטרינרי
קרדיטים: iStock

2/ זמן הסתגלות בתוך הבית

אם עוד לא ידעת, חשוב להמשיך בשלבים כדי לא למהר את התושבים החדשים שלך. ואכן, לפני שהחתול יוכל לטעום את האוויר החיצוני, חיוני שיהיו לו את כל הסימנים בבית. זה עלול לקחת מספר חודשים.

כאשר החתול שלך מתמקם ומרגיש בבית בצורה מושלמת בבית, אתה יכול בהדרגה להרגיל אותו לרתמה. זה מומלץ יותר מהצווארון מטעמי נוחות ובטיחות. זה אכן עדיף להחזיק את חיית המחמד שלך היטב בכל גופו, ולא רק בצווארו, כי אז יש סיכון שהוא יפגע בעצמו במשיכה או שישתעל. כדי להכיר לו את הרתמה, להציג אותו בהדרגה, ואז לשים אותו עליו מדי פעם כדי שילמד לסבול את זה. חשוב לא להשאיר את זה יותר מדי בהתחלה ולוודא תמיד תגמל את החתול שלך כשהוא מגיב נכון.

עץ חתול בית חתולים
קרדיטים: Ihnatsi Yfull/Unsplash

3/ הצג בעדינות את החלק החיצוני

האידיאל הוא שיש גינה מגודרת היטב כך שהוא לא יכול לעזוב פתאום את הבית שלך. עם זאת, לאחר שהתרגלת כראוי החתול שלך ברתמה, אתה יכול להתחיל את השלב החיצוני. אם כבר הסתובבת עם כדור הפרווה שלך בבית עם הרצועה, זה יהיה רגוע יותר לצאת איתך החוצה. ואז להתחיל עם לקשור את החתול הקטן שלך. לאחר מכן פתח את הדלת כדי שיוכל לצאת מעצמו גם אם ירצה בעודו מחובר.

אם הוא מחליט להפנות את קצה אפו החוצה, עקבו אחריו לאט ובקצב שלו כדי שיוכל לנתח את כל המידע החשוב. אל תעשה יציאה גדולה ישירות ו לחזור על פעולה זו לעתים קרובות. בנוסף, תגמל אותו באופן שיטתי כאשר הוא חוזר לבית. עליו להטמיע את העובדה שהבית הוא מקום מנחםמיטיבה ומועילה לו.

הליכה רתמת רצועת חתול
קרדיטים: fotostok_pdv/iStock

החתול שלך עלול לא לסבול להיות ברצועה בכלל. אם זה המקרה למרות מספר ניסיונות, תנסה לעבוד על הריקול. שלב זה יפתח את הקשר עם החתול שלך, אבל גם את הביטחון שלו בך. אז תוודא שהוא יקשיב לך כדי שלא יתמהמה מהרגשות שלו כשהוא מחליט לצאת בפעם הראשונה. כדי להרגיל אותו בעדינות לרעש חיצוני, אתה יכול להתקין פארק סגור לתת לחתול שלך לשוטט בפנים. אז תתקשר אליו ותהיה בטוח תמיד תגמל אותו כשהוא מקשיב לך וחוזר.

4/ תן לו לצאת לאט לאט

לאחר שהשתלטו על השלבים הקודמים, תוכלו לתת לחתול שלכם לצאת לאט לאט, בקצב שלו. חיוני להראות לו את המקומות השונים המקיפים את הבית כדי שיבסס את סימניו מראש. הרגלים אלו לוקחים זמןולכן חשוב אל תדלג על השלבים ולהיות סבלניים. כשהוא חוזר הביתה, שבחו אותו בכל פעם. בזכות זה הוא יטמיע את זה ללכת הביתה זה דבר טוב בשבילו.

קרדיטים: bulba1/Pixabay

לסיכום, מה שאתה צריך לזכור כדי להיות מסוגל לתת לחתול שלך לצאת בשקט זה להמשיך בשלבים. בנוסף, על מנת להגן על כדור השיער שלך ככל האפשר, ודא שאתה שבב אותולחסן, לעקר ולהגן מפני כל הטפילים הפנימיים/חיצוניים.