5 דברים לעשות כדי לשמור על בריאות הלב של החתול שלך

בדיוק כמונו בני האדם, חתולים נוטים למחלות לב, בין היתר. למרבה המזל, יש דרכים פשוטות להגביל את הסיכונים. איך? על ידי מימוש 5 הטיפים האלה!

1. תאמן את החתול שלך

פעילות גופנית היא הדרך הטובה ביותר לשמור על בריאות החתול שלך מכל הבחינות. אנחנו לא מבקשים מכם לגרום לו לרוץ מרתון כל יום, אבל חמש עשרה דקות של משחק בוקר וערב הן כבר התחלה טובה.

וזה עוד יותר חשוב לבריאות הלב שלו. לְמַעֲשֶׂה, ככל שהלב מעורב יותר, כך ייטב. קצת כמו מנוע של רכב: אם תשאירו רכב במוסך מספר שנים, יש סיכוי טוב שהוא לא יתניע לאחר מכן.

אחד הטריקים לגרום לחתול שלך להתאמן מבלי לשים לב הוא לעשות זאת לפזר את האוכל מהארוחות שלו בכמה מקומות בבית. זה יעודד אותו לזוז. אתה יכול גם להשתמש בצעצועים תלויים, עץ חתול או אפילו לעשות עבורו מסלול מכשולים.

2. בחרו בתזונה מאוזנת

אנחנו שומעים בכל מקום שחיוני לאכול תזונה מאוזנת כי זה עוזר להאריך את תוחלת החיים. ובכן, זה תקף גם עבור החברים החתוליים שלנו. אלה צריכים ליהנות מא דיאטה עתירת חלבון ודל בנתרן. באופן קונקרטי יותר, בשר חייב להיות בלב התזונה שלהם.

ואם אתה לא קורדון בלו, אל תדאג. ה קרוקטים ופשטידות עבור חתולים מתאימים באופן מושלם. בתנאי שתבחרו אותם היטב, כמובן.

אז כמובן, אלו מזונות מעובדים, אבל היתרון הוא שהם מציעים את כל אבות המזון הנחוצים לכדורי השיער שלנו (מה שקשה יותר עםאוכל ביתי).

חתול אוכל
קרדיטים: Sergey Pakulin/iStock

3. גשו לבדיקות בריאות קבועות

בכל שנה, בדרך כלל בזמן תזכורות חיסונים, מומלץ לבצע בדיקה אצל הוטרינר.

אמצעי זהירות חיוני זה יכול לעזור לזהות מחלה מוקדם, במיוחד לבבי. ולכן יש סיכוי טוב יותר לטפל ולרפא את החיה.

כמו שנאמר, מניעה עדיפה על ריפוי!

טוב לדעת : חתולים מצטיינים באמנות של הסתרת החולשות שלהם. לפיכך, זה יכול להיות קשה להבחין בשינוי הקל ביותר בהתנהגות או בהופעת סימפטום אפשרי אצל החתול שלך. זו הסיבה שבדיקות בריאות קבועות כל כך חשובות.

4. גלה על גזע החתול שלך

כמה גזעי חתולים כן נוטה יותר מאחרים למחלות לב. זה במיוחד המקרה של פרסים, Ragdolls או מיין קון.

למעשה, מומלץ לברר על גזע החתול שלכם או על המורשת הגנטית שלו על מנת להגביר או לא להגביר את רמת הערנות שלכם.

5. לגרש מתח מחיי החתול שלך

כדי למנוע בעיות לב, עליך לגרש מתח מחיי החתול שלך. קל לומר מאשר לעשות, אפשר לומר. בהחלט, אבל עדיין אפשר להבטיח שכדור השיער שלך יתפתח ב- סביבה מרגיעה ושקט ככל האפשר.

ראשית, הימנע משינוי הסביבה שלו לעתים קרובות מדי, במיוחד אם הוא יותר טיפוס של בית. שנית, ודאו שיש לו את כל מה שהוא צריך בבית (קערת מים, אוכל, צעצועים, מיטה נעימה, פסולת נקייה וכו'). אחרון חביב, תן לה את כל תשומת הלב שאתה יכול.