5 טיפים כדי למנוע מהחתול שלך לשרוט את הספה שלך

האם לחתול שלכם יש נטייה מעצבנת לשרוט את הספה, הכורסאות, הווילונות או השטיחים שלכם? אל תיבהל, התנהגות זו נורמלית לחלוטין. ואכן, חברינו החתוליים אוהבים לגרד את הרהיטים שלנו כדי לסמן את הטריטוריה שלהם אבל גם ובעיקר לשמור על הטפרים שלהם. אבל אל דאגה, יש טיפים לכדור השיער שלך כדי לאבד במהירות את ההרגל המעצבן הזה!

1. ספריי חומר דוחה טבעי

על ידי ריסוס מעט חומר דוחה חתולים על הספה שלך, החתול שלך צריך להימנע מלהתקרב אליו בעתיד. ואל תדאג, דוחי חתולים אינם רעילים עבור חיית המחמד שלך, הם פשוט מוציאים ריח שהוא שונא ואשר מפחיד אותו (פלפל, חרדל, לבנדר, חומץ לבן וכו').

2. התקן עמוד גירוד

על מנת למנוע מהחתול שלך לשרוט את הספה החדשה שלך, אל תהססו לעשות זאת להסיט את תשומת ליבו על ידי התקנת עמוד גירוד אחד או יותר בקרבת מקום (עץ חתול, עמוד גירוד לקיר, עץ, חתיכת שטיח, קרטון וכו'). ניתן אפילו להניח כמה עמדות גירוד על משענות יד לספה!

טוב לדעת : אם נראה שהחתול שלך לא מתעניין בעמוד הגירוד שלו, שפשפי מעט נפית החתולים (או חתול חתול) עליו כדי למשוך אותו. אתה יכול גם לשפשף קצת זית, חתולים אוהבים את הריח הזה!

3. השתמשו בנייר אלומיניום

חתולים שונאים את התחושה שהם מקבלים כשהם הולכים על נייר אלומיניום. אז אל תהססו להניח מספר יריעות של נייר אלומיניום על אזורי הספה שלך שהחתול שלך אוהב. שימו לב שזה עובד גם עם נייר דביק דו צדדי.

חתול בית
קרדיט: chendongshan/iStock

4. חתכו לו את הטפרים

רצוי לגזור את הציפורניים של החתול מדי חודש, במיוחד אם הוא גר בדירה או אם הוא מבוגר (היזהר לא לחתוך את החלק הוורוד של הטופר). אמנם זה לא ימנע מהחתול שלך לשרוט את הספה שלך, אבל זה לפחות לא יפגע בה יותר מדי.

5. תגמל אותו

עם חתולים, עונש אף פעם לא עובד. לפיכך, אין שום צורך לנזוף בחתול שלך כשאתה תופס אותו שורט את הרהיטים שלך. להיפך, הדבר ילחץ אותו ולכן יעודד אותו להתחיל מחדש כדי לשחרר את המתח.

אז העדיפו א חינוך חיובי על ידי תגמול לו בפינוק ברגע שהוא מתגרד במקום אחר מלבד הספה שלך.