5 שלבים להרגיל את החתול שלך לטיפול בטיפוח

החברים שלנו החתולים לא תמיד רכים מאוד כשבאים לתת לנו לטפל בהם. ואכן, האופי החזק שלהם יכול לפעמים להפתיע אותנו, במיוחד עם כמה שריטות. מסיבה זו עליך להרגיל את החתול שלך לטיפול כך שהוא יקבל טיפול בלתי נמנע מסוים. הנה כמה צעדים שכדאי לבצע כדי ללמד אותו בהדרגה להישאר רגוע במהלך האזנות או טיפוח.

ליזום אותו כשהוא קטן

אם החתול שלכם צעיר, זה הזמן הטוב ביותר להכיר לו את הטיפולים השונים שהוא יפגוש במהלך חייו! לְמַעֲשֶׂה, ככל שהחינוך מוקדם יותר, כך פחות בעיות מאוחר יותר. כך, כאשר זה עתה אימצתם חתול צעיר, תוכלו להתחיל לטפל בו לאחר תקופת ההסתגלות שלו וכאשר הוא באמת סומך עליך.

מתרגל לזה מהגיל הקדום ביותר מאפשר רגישות פשוטה ופחות סוערת מאשר עם חיה זקנה. לְמַעֲשֶׂה, החתלתול נמצא בשלב הלמידה להרבה דברים והוא גם יהיה פתוח יותר לקבל את מה שאתה מציע לו. לעומת זאת, חתול זקן כבר פיתח את אופיו כמו גם את הרגליו.

מברשת חתלתולים
קרדיטים: cynoclub/iStock

5 השלבים שיש לבצע

קודם כל, חשוב שכל מניפולציה תעבור כמו שצריך. כדי לעשות זאת, אתה יכול לעשות את זה באופן קבוע מאוד, אבל אף פעם לא להרבה זמן. אם החתול שלך לא מרשה לעשות הרבה בהתחלה, חמש את עצמך בסבלנות. אם הוא לא ממש אוהב את הפעמים הראשונות, פשוט תעשה את זה לכמה שניות/דקות כדי שהוא לא יתעצבן. זה לוקח את זה לשאול באופן קבוע ולתגמל אותו הרבה. הודות לכך, החתול שלך יתרגל אליו בהדרגה ולא יתעצבן. להלן השלבים השונים עבור להכיר לו את המניפולציות הללו :

1/ גישה ראשונה

בוצע בוא אל חיית המחמד שלך ללטף אותה ולברך אותו. אז תעשה אותו גלה את האובייקט שבו אתה הולך להשתמש (מברשת, מברשת שיניים, קוצץ טפרים, כריות צמר גפן וכו'), תמיד מתגמלים אותו.

2/ חוסר רגישות

חשוב לתת לו אמון ולייצב אותו כדי שיוכל להתחיל במניפולציה. לאחר מכן, בצע פנטומימה קלה של מה שאתה רוצה לעשות : החזיקו את ראשו בעדינות על ידי הרמת הצלעות שלו לצחצוח שיניים, לטפו אותו לצחצוח שיערו, הוציאו את ציפורניו לחיתוך, למשל.

3/ עזור לעצמך עם מגבת

אם החתול שלך לא יעזוב את זה, אתה יכול לעטוף אותו במגבת רחצה כך שהוא ירגיש נתמך ובטוח יותר.

4/ תחילת טיפול

כדי שהחתול שלך יטופל כראוי, זה חייב להיות רגוע מספיק כדי לקבל טיפול (אתה יכול לבקש עזרה מאדם אחר לייצב אותו).

5/ תגמל טוב

אם חיית המחמד שלך נרתעת, אל תעשה הפעלות ארוכות מדי. עם זאת, חזור עליהם לעתים קרובות כדי לעשות זאת תן לו להתרגל לזה לאט. כשהמניפולציה שלך תושלם, שבחו אותו כל פעם עם ליטופים ו/או פינוק כדי שיבין שלא יקרה לו נזק.

חתול עטוף במגבת
קרדיטים: fotoedu/iStock

כפי שהבנתם, כלל הזהב הוא ללכת בהדרגה ולתגמל הרבה. החתול שלך לא צריך לחוות את הטיפול הזה בצורה גרועה ו יש לטפל תמיד בצורה עדינה וחיובית.

צחצוח שיער

צחצוח חתולים חשוב מאוד לרווחתם. אכן, הוא מבטל שיער מת וקשרים תוך מתן רגע של טיפול ורכות לבן לוויתך הקטן. שלב זה חיוני לחתול שלך ויש לבצע אותו באופן קבוע, במיוחד אם יש לו שיער ארוך. לְמַעֲשֶׂה, היווצרות של קשרים יכולה להפריע לו מאוד לשירותים שלו, לתנועותיו ולהשלכות על בריאותו הכללית (זיהום בעור).

צחצוח שיניים

שלב זה נשכח לעתים קרובות על ידי הבעלים ויכול להיות קשה ליישום כאשר החתול שלהם מעט מבוגר. אכן, צחצוח שיניים אינו בהכרח רגע נעים במיוחד עבור החתולים הקטנים שלנו. זה'התלמדות ארוכה שחייבת להיעשות בצורה חיובית. יש גם משחות מאכל מיוחדות לבעלי החיים שלנו. אז היזהרו לעולם לא להשתמש באחד שמיועד לבני אדם, הוא עלול להיות רעיל מאוד או אפילו קטלני..

חתול מצחצח שיניים
קרדיטים: אירינה קשאיבה/iStock

לצחצוח רגיל יש מספר יתרונות: הוא מספק נשימה טובה, מפחית את נוכחות האבנית ומשפר את המשנן הכללי של החתול שלך. חלק מהחתולים עלולים להיתקל במהירות בבעיות עם אבנית, אשר דורשת אבנית אם מצב השיניים שלהם קטסטרופלי מדי. ההרגל לצחצח שיניים מונע ממנו להגיע לנקודה זו. בנוסף, אם בעל החיים שלך לחלוטין לא סובל את השימוש במברשת השיניים, אתה יכול פשוט לנסות עם האצבע שלך. אם זה עדיין לא עובד, אתה יכול להשתמש נוזלים, אבקה או פינוקים על מנת למנוע התפתחות של אבנית. נכון, זה לא יפעל כמו צחצוח שיניים בפועל, אבל הרעיונות האלה יתנו לך אלטרנטיבה.

חותכים טפרים

חיתוך טפרים יכול להיות חשוב אם החתול שלך לא יוצא. אכן, בדירה זה יכול מתקשים להשתמש בהם כראוי. כמו כן, יש חתולים שלא משתמשים בעמוד הגירוד שלהם, מה שעלול לגרום נזק לרהיטים, לווילונות וכו'. לחתוך הטפרים אז גַם מועיל לבריאותו כמו גם לרהיטים שלך! עם זאת, היזהר לא לקצר מדי. אתה יכול פשוט הסר את הנקודות הקטנות כדי לרענן את הטופר.

טיפול כללי

בנוסף למניפולציות הקודמות, בהחלט תצטרך לנקות את העיניים והאוזניים של החתול שלך. אז קל יותר לעשות את זה כשהוא רגיל לזה מראש. יתר על כן, שיש חתול מתנהג היטב וקשוב הוא נכס חשוב במהלך פגישות לוטרינר. ואכן, אם יקרה משהו לחיית המחמד שלכם, חשוב שניתן יהיה לטפל בו ללא כל בעיה.

חתול בזרועות
קרדיטים: happyday/iStock

אז, בין אם בגלל יופי השיער שלו, הבריאות שלו או הטפרים שלו, החתול שלך חייב להיות מסוגל לטפל כראוי עבור כל טיפול. לכן חשוב להיות מסוגל לגעת או לבחון אותו מבלי שהוא יהפוך לתוקפני. צעירים או מבוגרים, השלבים זהים ודורשים סבלנות. עם זאת, בהחלט ייתכן שחתול מבוגר יבקש ממך עבודה נוספת לפני שישחרר. הוא כבר ירכוש הרגלים שיהיה צורך לשנות. בעדינות ובעדינות. העיקר שהכל ילך כשורה ותוכל לטפל כראוי בחיית המחמד שלך.