6 מטפלת באמא חתולה טרייה

זהו, החתול שלך ילד גורי חתולים קטנים ונפלאים. אז כמובן, רוב העבודה מתבצעת, אבל לא בגלל זה צריך להרגיע את הערנות. לאחר לידה חשובה לא פחות מהליפת חתולה לאמא. הנה 5 תשומת לב קטנה שיכולה לשפר את הנוחות שלו, או אפילו להציל את חייו.

1. ספרו את מספר השליות

לאחר הלידה, החתול שלך חייב לגרש שליה אחת לכל גור שנולד. וזה תוך חמש עשרה דקות מהלידה. המשמעות היא שאחרי שילדה חתלתול היא חייבת להביא שליה לפני לידה של חתלתול חדש. עם זאת, יכול לקרות שהיא מגרשת שני גורים ברצף ולאחר מכן שתי שליות ברציפות.

אם החתולה שלך לא תוציא את כל השליות הכלולות ברחמה, עלולות להיות לכך השלכות חמורות על בריאותה.

למעשה, אם יש לך ספק קטן, אל תהסס לפנות לווטרינר שלך לקבלת ייעוץ.

טוב לדעת : בתום הלידה, החתולה מתחילה לספק עזרה ראשונה לגורי החתולים שלה. אז היא תבלע את השליה כולה או חלק מהן, המהווה אספקת אנרגיה חיונית עבורה.

2. החליפו שמיכות מלוכלכות

לידה היא די מבולגנת. בין הדם לנוזלים השונים והמגוונים, לא ייתכן שהחיתול שבו התמקם החתול שלכם נשאר נקי.

לכן, לאחר שהאם והחתלתולים שלה נחו מעט, שקול להחליף את השמיכות המלוכלכות על מנת להתקין חדשות. ואם אפשר לוודא שכן מתוק ! אכן, החתול שלך כנראה לא תעזוב את הקן הקטן שלה בימים הקרובים אז עדיף שהיא תהיה מסודרת היטב.

חתלתולים
קרדיט: bozhdb/iStock

3. תן לו ארוחה טובה

לאחר סיום ההליכה, תן לחתול שלך ארוחת מלכה. ומסיבה טובה, לא רק שהיא חייבת להיות מסוגלת להתאושש מספיק אנרגיה במהירות כדי שתוכל לטפל בתינוקות שלה, אלא שהיא חייבת גם להיות מסוגלת לייצר מספיק חלב.

אל תחסכו בכמויות, או אפילו תציעו לו מזנון אכול כפי יכולתך. ומעל לכל, אל תשכחו להשאיר קערת מים מתוקים בקרבת מקום לאורך כל היום.

טוב לדעת : חתול מיניק צריך לצרוך פי שניים עד שלוש יותר קלוריות מחתול אחר.

4. שימו לב להפרשות מהנרתיק

במהלך א עשרה ימים בקירוב, תוכל להבחין בהפרשות נרתיקיות חומות אדמדמות אצל האם הטרייה. הפסדים אלו לא צריכים להיות אדומים מדי, גם לא בשפע ובעיקר לא מריחים. בנוסף, אם הם נמשכים יותר משלושה שבועות, אז יהיה צורך להתייעץ עם וטרינר.

5. היזהרו מסיבוכים

כמו אצל נשים, כל סיבוכים לאחר לידה הם רבים בחתול. כדי למנוע בעיות, שימו לב ל התסמינים הבאים : חום, חוסר תיאבון, דימום מוגזם, נפיחות של בלוטות החלב, הקאות, עייפות, שלשולים, חוסר עניין בגורי חתולים.

בסימן הכי קטן, גשו לוטרינר!

6. קבעו ביקור אצל הוטרינר

גם אם החתול שלך והחתלתולים שלה נראים בריאים, קביעת ביקור אצל הווטרינר עבור כל השבט חיוני. וזה לפני סוף השבוע הראשון שעוקב אחרי הפריצה. ואכן, רק הוא יכול לוודא שהאם והקטנים מסתדרים היטב.