6 עצות למניעת החתול שלך לטפס על הווילונות

החתול אוהב לקפוץ, לטפס, אבל גם לרוץ. החיה הזו היא אקרובט אמיתי, במיוחד כשזה מגיע לטיפוס וילונות! לכן יכול להיות קשה לנהל אותו ולמנוע ממנו לגרום נזק רב מדי בבית. לכן חיוני לפעול במהירות על מנת לחנך כראוי את בעל החיים שלך. בנוסף, התנהגויות מסוימות עלולות להיות מסוכנות עבורו. זה אכן יכול למרבה הצער להישאר תלוי על הווילונות או אפילו לקחת את המוט על הראש. אז ההשלכות יכולות להיות חמורות. זו הסיבה שחשוב להרחיק את החתול שלך מהסיכונים הפוטנציאליים הללו.

1/ הפנה את תשומת ליבו

קודם כל, אם זה עתה אימצתם חתול, חשוב לפקח עליו כשהוא יוצא לסביבה החדשה שלו. חוץ מזה, אתה יכול להחליף את הווילונות היפים שלך ישן יותר פגום. ואכן, מכיוון שאתה עדיין לא יודע איך הוא יגיב, עדיף שהוא לזרוק בדים ישנים ולא חדשים.

חתול על וילונות
קרדיט: bombermoon/iStock

אז ייתכן שהוא מאוד נמשך מהרעיון לטפס עליהם. במקרה זה, אתה יכול לנסות להסיט את תשומת ליבו, עד שכבר לא אכפת לו כל כך מזה. הם צריכים להיות בלתי מזיקים ובלתי נראים לחלוטין לחתול שלך. אין ספק שקל יותר לומר מאשר לעשות! למרות שאולי יעבור הרבה זמן עד שימאס לו, אסור לוותר על התקווה.

2/ התקן מספיק הסחות דעת עבורו

לא חסרים צעצועים לחתולים בשוק! אכן, אתה יכול גם להכין את זה בעצמך או לקנות את זה בחנות. עם זאת, זה נכון שלעיתים קרובות הם לא מייחסים חשיבות למשחקים שאנו מציעים להם. אז אתה יכול לבדוק מספר צעצועים כדי שיוכל לבדר את עצמו כרצונו.

בנוסף, החתולים שלנו הם מטפסים נהדרים, אז הם חייבים לעשות זאת משהו לטפס עליו וקפוץ כדי לחסוך על הווילונות שלך. נסו להתקין פינות בגבהים הנגישות להם (למשל עצי חתול), אבל גם אזורים נסתרים. על ידי האפשרויות הללו, לחתול לא תהיה סיבה להשתמש בדרך קשה יותר לשלוט בחדר.

גובה החתול
קרדיטים: iStock / Nils Jacobi

3/ לשחק איתו

אם החתול מנסה לטפס על הווילונות, זה לעתים קרובות לשחק. לכן יש צורך להבטיח ששום דבר לא חסר. הבילוי איתו מאפשר לך ליהנות איתך ולהתאמן. הודות לכך, תשומת הלב שלו לא תתמקד בווילונות שלך. בנוסף לשיפור השותפות שלך, זה מאפשר לחיות המחמד שלך להיות מגורה אינטלקטואלית ופיזית.

אתה יכול גם להתקין פוסט גירוד כדי שיוכל להשתמש בו מתי שהוא רוצה. אם זה לא אכפת לו הרבה בהתחלה, תן לו קצת זמן כדי שיסתגל. עם זאת, אם הוא ממשיך להתעלם ממנו, אל תהססו לעודד אותו להשתמש בו.